Tygodnik Regionalny Korso 15/2018

  • 9.04.2018, 15:00 (aktualizacja 16.04.2018 18:42)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Tygodnik Regionalny Korso 15/2018
Jeden hazardowy blaszak dzięki naszej interwencji został zamknięty. Ale w mieście są inne. - A przecież hazard to zło takie samo jak alkohol czy narkotyki - przestrzega mieszkaniec osiedla.

Schronisko dla kobiet

Znowelizowana ustawa o pomocy społecznej nakłada na każdą gminę obowiązek zapewnienia schronienia nie tylko dla bezdomnych mężczyzn, ale także dla bezdomnych kobiet. Dlatego w Mielcu od pewnego czasu trwają prace nad założeniem takiego przytuliska.

Ostro i rzeczowo o obwodnicy
Mieszkańcy: - Jak mogliście za naszymi plecami zaplanować drogę wojewódzką! - Nie możemy spać po nocach, od kiedy dowiedzieliśmy się, że droga ma przechodzić przez nasze podwórka i domy! Przecież możecie ominąć nasze domy, przeprowadzając ją w większości przez nieużytki  - bulwersowali się przybyli na spotkanie z marszałkiem województwa mieszkańcy Woli Mieleckiej.

Dzieci trafiły do rodziny zastępczej
Matce za narażenie synów na niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do pięciu lat więzienia. W Wielki Piątek w małej miejscowości koło Mielca o włos nie doszło do wielkiej tragedii. W jednym z domów w Jamach policjanci znaleźli dwoje kompletnie pijanych dzieci. Jak się okazało, matka chłopców i ojciec jednego z nich również byli pod wpływem alkoholu.

Wyjątkowe akrobacje nad Mielcem
28 lipca na terenie lotniska odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. To będzie wyjątkowe wydarzenie ze względu na obchody 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu oraz 100-lecia polskiego lotnictwa. Program lotniczego święta dostarczy widzom wiele emocji.

Telewizja "na żywo" przed Kronospanem
Dziennikarze TVP Info z programu na żywo "To jest temat" rozmawiali z mieszkańcami Mielca o Kronospanie. Były wielkie emocje, ale na spotkaniu zabrakło przedstawicieli firmy. Autorzy programu przypomnieli o wielkiej demonstracji z 25 marca, kiedy to prawdziwe tłumy mieszkańców naszego miasta dały wyraz swojemu niezadowoleniu. Tym razem również wielu mielczan przyszło pod zakład Kronospan, skąd program był nadawany.

Pierwsze takie misterium
Dyrygent Ryszard Kusek: - To zaszczyt pracować z tak uzdolnionymi i chętnymi do pracy młodymi ludźmi. W Wielką Sobotę, 31 marca, w kościele Ducha Świętego w Mielcu uczniowie PSM, a także muzycy z mieleckich liceów pod batutą Ryszarda Kuska wykonali Requiem c-moll Carla Dittersa von Dittersdorfa. Mielec słynie z uzdolnionej młodzieży z ogromnym talentem muzycznym. Przekonali się o tym ostatnio melomani, którzy uczestniczyli w mieleckiej premierze requiem. 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe