Protest, który jest siłą. Komentarz Jarosława Szczerby

  • 6.04.2018, 19:00 (aktualizacja 06.04.2018 19:04)
  • JSz
Podziel się:
Oceń:
Protest, który jest siłą. Komentarz Jarosława Szczerby Jarosław Szczerba, nauczyciel, współorganizator protestu.
Jedna czwarta miasta protestuje, to bardzo duża liczba, to znaczy, że Mielec nauczył się być już społeczeństwem obywatelskim.

Zdecydowanie TAK, nie ukrywamy, że dumni jesteśmy z naszego miasta, jak i jego mieszkańców. Musimy nadmienić, że zgromadzenie kilkunastu tysięcy osób odbyło się bez najmniejszego incydentu, co jest ewenementem na skalę Polski. Zgodnie z założeniami odbyło się bez transparentów i haseł o charakterze politycznym, a działania policji należy ocenić na bardzo wysokim poziomie. Protest i frekwencja podczas niedzielnego zgromadzenia to jedno, ale mało kto mówi o tym, co działo się w ostatnich tygodniach.

Na portalu społecznościowym powstała prawie dwudziestotysięczna grupa zjednoczona ponad podziałami, gdzie mieszkańcy dyskutują o problemie. Spontanicznie rozwieszano plakaty informujące o proteście, zaprojektowane i wykonane przez mieszkańców.

Wykonane zostały liczne banery, które trafiły na prywatne posesje. W sieci pojawiło się bardzo dużo materiałów wideo zachęcających do udziału w proteście. Wszystkie z powyższych działań były spontanicznie zainicjowane i zrealizowane przez naszych mieszkańców. Co się stało po proteście? Mieszkańcy Mielca są zjednoczeni i silni jak nigdy dotąd! W kilka dni po proteście praktycznie nie mamy żadnego rozwieszonego plakatu – tu znów mieszkańcy wykazali się odpowiedzialnością za swoje miasto. Cała Polska dowiedziała się o naszym problemie, dzięki czemu pozycja osób decyzyjnych jest bardzo mocna – teraz czekamy na konkretne działania! Uważamy, że mieszkańcy Mielca zdali obywatelski egzamin i powinni być przykładem w całej Polsce, za co serdecznie im dziękujemy i w dalszym ciągu będziemy walczyć o czyste powietrze.

JSz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.