W lipcu w Mielcu Podkarpackie Pokazy Lotnicze! [FOTO, VIDEO]

  • 05.04.2018, 11:24 (aktualizacja 06.04.2018, 08:43)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

W lipcu w Mielcu Podkarpackie Pokazy Lotnicze! [FOTO, VIDEO] SzB.
28 lipca na terenie Lotniska Mielec odbędą się IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe ze względu na obchody 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu oraz 100-lecia polskiego lotnictwa, które przypadają w 2018 roku. Program lotniczego święta ma dostarczyć widzom wielu emocji.

Organizatorami wydarzenia świętującego doniosłe jubileusze są Polskie Zakłady Lotnicze, Województwo Podkarpackie, Miasto Mielec oraz Lotnisko Mielec. Pokazy zostały objęte patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej RP. Najważniejszym punktem Podkarpackich Pokazów Lotniczych będą podniebne akrobacje, podczas których będzie można podziwiać zarówno historyczne statki powietrzne, będące w przeszłości chlubą Mielca, jak i współczesne samoloty i śmigłowce. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz liczne atrakcje i niespodzianki: wystawa statyczna, gry zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne gwiazd. 

W konferencji uczestniczyli marszałek województwa Władysław Ortyl, Janusz Zakręcki – prezes PZL Mielec, Fryderyk Kapinos – pełniący funkcję prezydenta Mielca oraz Wojciech Bugajski – prezes mieleckiego lotniska.

Zobacz relację z konferencji prasowej

- Bardzo się cieszę, że nasz autorski projekt Podkarpackich Pokazów Lotniczych rozwija się i dziś możemy zapowiedzieć już czwartą jego edycję. Historia zatoczyła koło, bo pierwsza odbyła się w Mielcu. Tegoroczne pokazy będą wyjątkowe, bo przypadają w czasie, gdy świętujemy 100-lecie niepodległości, 100-lecie polskiego lotnictwa i 80-lecie przemysłu lotniczego na Podkarpaciu – mówił marszałek Władysław Ortyl rozpoczynając konferencję.

Marszałek dodał, że pokazy lotnicze to też promocja związana z gospodarką.

- Czujemy sie zobowiązani, aby promować lotnictwo. Jest ono naszą inteligentną specjalizacją, dlatego musimy je promować i stąd wchodzimy w obszar pokazów – tłumaczył marszałek dodając, że pokazy są montażem finansowym, a ze strony samorządu województwa pieniądze na to wydarzenie pochodzą z Funduszy Europejskich. Dlatego - jak zapewnił - podczas pokazów będzie wiele atrakcji związanych z promocją funduszy.

Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki powiedział:

- PZL Mielec stara się godnie uczestniczyć w pokazach. Nie bez powodu. Mamy w tym roku swój jubileusz 80-lecia działalności. Już czwarte pokolenie mieszkańców Mielca u nas pracuje. Nie wyobrażamy sobie, aby PZL nie brał udziału w tym wydarzeniu – mówił prezes Zakręcki.

Zaprosił także na inne imprezy organizowane przez firmę z okazji jubileuszu 80-lecia, m.in. na wieczór otwarty w PZL Mielec.

Pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos również podkreślał lotnicze tradycje miasta i zapewniał, ze samorząd ochoczo włącza się w organizację imprezy:

- Lotnicze tradycje są tu zakorzenione od 80 lat i cieszymy się, że możemy je uczcić pokazami. Jako miasto jesteśmy przygotowani na przyjęcie gości, będą m.in. bezpłatne parkingi i komunikacja – wyliczał Kapinos.

Wojciech Bugajski prezes lotniska w Mielcu mówił, że cieszy się, iż poprzez pokazy będzie lotnisko będzie mogło się zaprezentować szerokiej publiczności:

- Lotnisko przeżywa też swoje 80-lecie w obecnej lokalizacji. W ciągu ostatnich 15 lat nastąpił jego rozwój, kształcimy pilotów, mam nadzieję że działające tu szkoły jak i aeroklub zaprezentują się na pokazach. Będą też wystawy statyczne – wymieniał prezes lotniska.

 

Szymon Burek

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe