Watykański ambasador z wizytą w Mielcu

  • 5.04.2018, 09:25 (aktualizacja 05.04.2018 14:49)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Watykański ambasador z wizytą w Mielcu
Pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos spotkał się z pochodzącym z Mielca, a obecnie pracującym w Watykanie księdzem prałatem dr Piotrem Bajorem, którego Biskup tarnowski Andrzej Jeż nominował Kanonikiem Gremialnym i Archidiakonem Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

– Jesteśmy dumni, że nasz rodak, który jest tak znakomitym ambasadorem ziemi mieleckiej w Stolicy Piotrowej  znalazł się w Kapitule Kolegiackiej i jako Archidiakon będzie jej służył swoim doświadczeniem i wiedzą – powiedział Fryderyk Kapinos, który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mielcu Marianem Kokoszką oraz wójtami Gminy Mielec – Józefem Piątkiem i Gminy Tuszów Narodowy – Andrzejem Głazem gratulowali ks. Piotrowi Bajorowi nominacji.

Urodzony w Mielcu ks. Piotr Bajor kapłanem został w 1998 roku. W sierpniu 2002 r. wyjechał do Rzymu, by na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża rozpocząć studia doktoranckie z zakresu teologii dogmatycznej. W styczniu 2007 roku zakończył swoje pięcioletnie studia obroną pracy doktorskiej, a w czerwcu tego samego roku został pracownikiem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie.

W 2014 roku papież Franciszek odznaczył ks. Piotra Bajora tytułem honorowym kapelana Jego Świątobliwości (tytuł prałata), a w roku 2015 roku prezydent Polski Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.