Watykański ambasador z wizytą w Mielcu

  • 5.04.2018, 09:25 (aktualizacja 05.04.2018 14:49)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Watykański ambasador z wizytą w Mielcu
Pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos spotkał się z pochodzącym z Mielca, a obecnie pracującym w Watykanie księdzem prałatem dr Piotrem Bajorem, którego Biskup tarnowski Andrzej Jeż nominował Kanonikiem Gremialnym i Archidiakonem Kapituły Kolegiackiej pod wezwaniem św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

– Jesteśmy dumni, że nasz rodak, który jest tak znakomitym ambasadorem ziemi mieleckiej w Stolicy Piotrowej  znalazł się w Kapitule Kolegiackiej i jako Archidiakon będzie jej służył swoim doświadczeniem i wiedzą – powiedział Fryderyk Kapinos, który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Mielcu Marianem Kokoszką oraz wójtami Gminy Mielec – Józefem Piątkiem i Gminy Tuszów Narodowy – Andrzejem Głazem gratulowali ks. Piotrowi Bajorowi nominacji.

Urodzony w Mielcu ks. Piotr Bajor kapłanem został w 1998 roku. W sierpniu 2002 r. wyjechał do Rzymu, by na Papieskim Uniwersytecie św. Krzyża rozpocząć studia doktoranckie z zakresu teologii dogmatycznej. W styczniu 2007 roku zakończył swoje pięcioletnie studia obroną pracy doktorskiej, a w czerwcu tego samego roku został pracownikiem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie.

W 2014 roku papież Franciszek odznaczył ks. Piotra Bajora tytułem honorowym kapelana Jego Świątobliwości (tytuł prałata), a w roku 2015 roku prezydent Polski Andrzej Duda uhonorował go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe