Misterium Męki Pańskiej w Glinach Małych [FOTO]

  • 24.03.2018, 10:37 (aktualizacja 24.03.2018, 11:17)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Misterium Męki Pańskiej w Glinach Małych [FOTO] SzB Misterium Męki Pańskiej przygotowali mieszkańcy Glin Małych i Sadkowej Góry.
Ponad kilkadziesiąt osób zaangażowało się w odegranie biblijnych scen męki pańskiej w Glinach Małych (Parafia Borowa). Premiera widowiska odbyła się w piątek 23 marca w kościele pomocniczym w Glinach Małych.

Przygotowania dla misterium trwały cały miesiąc. Opracowaniem merytorycznym i przygotowaniem scenariusza widowiska "Zbawienie przyszło przez krzyż" zajął się ks. Zbigniew Kruczyński, wikariusz parafii Borowa.

Ksiądz Zbigniew zagrał także główną rolę Jezusa w misterium. W przedstawianiu wystąpili mieszkańcy Glin Małych i Sadkowej Góry. Wystąpił także ks. Stanisław Stachoń, który wcielił się w rolę Annasza i Piłata. 

To kolejna tego typu inicjatywa parafian z Glin Małych i prawdopodobnie wpisze się na stałe w tradycję wydarzeń wielkopostnych. Oprawę muzyczną przygotowali: Kinga i Weronika Maj, a także Martyna Bociek. 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe