Mielczanie zasypali pytaniami Kronospan i złożyli mnóstwo wniosków [ZDJĘCIA]

  • 20.03.2018, 23:53 (aktualizacja 21.03.2018 10:33)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Mielczanie zasypali pytaniami Kronospan i złożyli mnóstwo wniosków [ZDJĘCIA] A. Łysoń Mieszkańcy całego powiatu mieleckiego nie zawiedli i przyszli rozmawiać o Kronospanie.
Mieszkańcy Mielca i okolic zabrali głos w sprawie funkcjonowania Kronospanu. Cała sala w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zapełniła się uczestnikami rozprawy administracyjnej dotyczącej przygotowywanego nowego pozwolenia zintegrowanego dla tego przedsiębiorstwa.

Podczas dyskusji głos zabrało kilkanaście osób, które kierowały pytania i wnioski zarówno do przedstawicieli Kronospanu oraz do Urzędu Marszałkowskiego, odpowiedzialnego za wydanie pozwolenia zintegrowanego dla tej firmy. Na sali byli obecni przedstawiciele Kronospanu, jednak tylko raz włączyli się do dyskusji krótko odpowiadając na zadane pytanie.

Wnioski składane przez mieszkańców dotyczyły wielu kwestii. Najczęściej artykułowanym wnioskiem był wniosek o ciągły monitoring zanieczyszczeń wydobywających się ze wszystkich emitorów firmy - których jest kilkadziesiąt. Padł też wniosek o zaprzestanie działalności, o zbadanie jakości wód powierzchniowych i głębinowych w okolicy Kronospanu oraz o zbadanie, co firma spala w piecach aby uzyskać ciepło technologiczne. 

Był też apel o zastosowanie najnowszej technologii dopalania zanieczyszczeń przed wydostaniem się do atmosfery, który jest zastosowany w niemieckim oddziale firmy - Kronospan Dresden. Pojawił się także wniosek o stworzenie w Mielcu oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który zdecydowanie szybciej mógłby reagować na zgłaszane przez mieszkańców powiatu zastrzeżenia odnośnie działalności firmy Kronospan. 
Wszystkie zgłaszane pytania i wnioski muszą zostać wzięte pod uwagę przy wydawaniu nowego pozwolenia zintegrowanego. 

VIDEO: I-live-U Mielec

Wszyscy zainteresowani, którzy chcą włączyć się jeszcze do dyskusji, mogą to zrobić do 11 kwietnia. Uwagi i wnioski można wnieść pisemnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Aleksandra
Aleksandra 21.03.2018, 09:46
Rozprawa tylko w sprawie krono? A gdzie reszta firm ze strefy? Pozwolenia na emisję mają też inne firmy. Tu trzeba kompleksowych działań a nie jazdy przed wyborami huzia na jednego bo go widać.
def
def 21.03.2018, 12:11
A ja uważam że firmy emitujące zanieczyszczenia są traktowane przez opinię publiczną bardzo sprawiedliwie - stosownie do wielkości emisji, ilości dymu i pyłu, liczby oraz rozmiaru kominów. Im tego wszystkiego więcej, tym więcej gadania, narzekania, skarg mieszkańców i tym gorsza opinia konkretnego truciciela. Droga przedmówczyni, zdaje się, że tylko jeden z nich tak ewidentnie się wśród nich wyróżnia. Moja znajoma kiedyś powiedziała coś, co co prawda nie jest realne, ale szalenie ukazuje, jak bardzo uciążliwość pewnej firmy i niemoc władz na jej śmiercionośność doskwiera mielczanom. Cytuję jego słowa "Gdyby kiedykolwiek, komukolwiek udało się mnie wciągnąć w szeregi terrorystów z państwa islamskiego, nauczyć mnie i zmusić do zbombardowania wybranego przeze mnie obiektu na terenie Polski, to nie zawahałabym się ani sekundy, właściwie odpowiedziałabym, że wyboru dokonałam już dawno, że innego wyboru w ogóle nie miałam"
kotopies
kotopies 22.03.2018, 09:04
ja też mam wrażenie, że gdzie nie spojrzę, to piszą tylko o kronospanie. a serio jest dużo innych zakładów, o których można by mówić. rozejrzyjcie się ludzie.
Zdeterminowany
Zdeterminowany 21.03.2018, 05:31
Dosyć tego. A politykom przypominam: wystąpienie przeciwko obywatelom, obróci się przeciwko wam.

Pozostałe