Jubileuszowy X Jarmark Wielkanocny w Borowej w zimowej aurze [ZDJĘCIA]

  • 19.03.2018, 01:17
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Jubileuszowy X Jarmark Wielkanocny w Borowej w zimowej aurze [ZDJĘCIA] A. Łysoń Ci, którzy nie wystraszyli się śniegu i wiatru na pewno nie żałują.
Jubileuszowy X Powiatowy Jarmark Wielkanocny w Borowej przyciągnął wielu mieszkańców całej gminy. Stoły uginały się od ozdób, rękodzieła i przysmaków.

Jak zwykle organizatorzy jarmarku stanęli na wysokości zadania. Ci, którzy w niedzielne popołudnie mimo powrotu zimy zdecydowali się przyjść do Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej i zobaczyć przygotowane atrakcje, na pewno nie byli  zawiedzeni. 


Oprócz rekordowej liczby stoisk, na których prezentowały się stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich i osoby prywatne, uwagę przykuwały występy sceniczne.  Mieszkańcy mogli obejrzeć i zakupić liczne ozdoby świąteczne oraz spróbować wyśmienitych potraw, których był spory wybór. 
Na jarmarku nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych ze starostą Zbigniewem Tymułą na czele i wójtem gminy Władysławem Błażejowskim. 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej  Agnieszka Adamczyk podkreślała, że borowski jarmark przez te dziesięć lat zmienił się w wielu aspektach. 
- W tym roku mamy podwojoną liczbę uczestników, dlatego zorganizowaliśmy go na dwóch piętrach budynku. Jarmark Wielkanocny to impreza ciesząca się wielkim powodzeniem zarówno wśród wystawiających, jak i odwiedzających - mówi Agnieszka Adamczyk. - W tym roku postawiliśmy na tradycję, dlatego panie miały przygotować typową tradycyjną potrawę wiążącą się z Wielkanocą lub Wielkim Postem, jak również z powiatem mieleckim - dodaje.

Wygrała potrawa związana z naszym regionem. Była to kiełbasa zapiekana w słoiku z małą niespodzianką od królika, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Surowej.

W Borowej zaprezentowało się 13 stowarzyszeń i kół oraz 14 indywidualnych twórców rękodzieła, w tym jedna cukiernia.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe