Mielecka młodzież uczestniczy w serii spotkań poświęconych bezpieczeństwu drogowemu [ZDJĘCIA]

  • 17.03.2018, 22:31 (aktualizacja 17.03.2018, 22:51)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Mielecka młodzież uczestniczy w serii spotkań poświęconych bezpieczeństwu drogowemu [ZDJĘCIA] A. Łysoń Na niektórych symulator dachowania zrobił duże wrażenie.
Młodzież z najstarszych klas wszystkich mieleckich szkół średnich bierze udział w cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu na drogach. O tej ważnej kwestii z młodymi ludźmi rozmawiają policjanci i inni specjaliści. Atrakcją spotkań jest symulator dachowania.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu promuje odpowiedzialne postawy wśród młodych kierowców i kandydatów na kierowców. Dlatego organizuje szereg spotkań z uczniami wszystkich mieleckich szkół średnich. Inauguracyjne spotkanie miało miejsce w mieleckim „ekonomiku”.

- Mielecka komenda, a w szczególności komendant wyszedł z inicjatywą, aby zorganizować coś dla młodzieży. Aby poprzez edukowanie młodych kierowców wpłynąć na bezpieczeństwo na mieleckich drogach. Ta sprawa jest od lat priorytetem mieleckiej policji, by na terenie mieleckiego powiatu było jak najmniej wypadków, szczególnie z udziałem tych najmłodszych kierowców – mówi Urszula Chmura, oficer prasowy mieleckiej policji. - Dlatego postawiliśmy na edukację młodzieży. Otwieramy cykl debatą, która jest inauguracyjna, a później przeprowadzimy w każdej ze szkół średnich konferencje z hasłem przewodnim: „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem” – dodaje.

Policjanci sprowadzili specjalistów z Wydziału Ruchu Drogowego z Rzeszowa i z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Krosna i Rzeszowa, aby doświadczone osoby mogły przekazać wiedzę tym, którzy dopiero będą starać się o uzyskanie prawa jazdy lub posiadają je od niedawna.

 Ważne jest to, że udało nam się sprowadzić do Mielca symulator dachowania, z którego będą mogli korzystać uczestnicy debat. Może im to zobrazuje pewne sytuacje na drogach lub będzie przestrogą, w jakiej niebezpiecznej sytuacji mogą znaleźć się na drodze młodzi kierowcy – przekazuje Urszula Chmura.

Szczególną uwagę policjanci będą zwracać na zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli zapinanie pasów, przestrzeganie przepisów i żeby młodzi kierowcy nigdy nie wsiadali za kierownicę po alkoholu.

Akcja skierowana jest do uczniów klas III i IV szkół średnich. Jej zadaniem jest promowanie odpowiedzialnych postaw kierowców oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów drogowych.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe