Drzewa kontra inwestycje

  • 14.03.2018, 13:28
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Drzewa kontra inwestycje
W Mielcu ruszyła masowa wycinka drzew. - Jak widać, urzędnikom wydającym na nią pozwolenia nie przeszkadza fakt, że okres lęgowy ptaków już się rozpoczął - mówi pani Elżbieta, która zadzwoniła w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji.

Przyczyny wycinania drzew w naszym mieście od lat są podobne, bo związane zazwyczaj z nową budową czy np. modernizacją istniejącej sieci ciepłowniczej. Drzewa z tego powodu zostały wycięte niedawno przy ulicach Dąbrówki, Zygmuntowskiej  i Chałubińskiego w Mielcu.

Trwająca od dwóch tygodni wycinka drzew w pobliżu starego wysypiska śmieci, znajdującego się przy ulicy Popiełuszki i Khala, również jest uzasadniona - usłyszeliśmy w Biurze Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu.  - W miejscu tym ma powstać park rekreacyjny oraz plac zabaw. To, co się dzisiaj wycina, to są miejsca pod alejki - wyjaśnia Krzysztof Urbański z magistratu. Inwestycja ta ma być zrealizowana do przyszłego roku. Aktualnie w planie zagospodarowania przestrzennego miejsce planowanej inwestycji to teren leśny, w niedługim czasie ma on jednak zostać przekształcony na park rekreacyjny.

Na terenie nowego parku nasadzone mają zostać nie tylko nowe drzewa, ale i krzewy. Natomiast na czaszy starego wysypiska w przyszłości znajdować się będzie łąka kwietna. 

Msk
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec Smoczki
Mieszkaniec Smoczki 15.03.2018, 12:51
Chyba autostrada będzie w koło starego wysypiska, tyle drzew wycieli. Ale w Mielcu to norma wyburzyć=wyciąć. Halę wyburzyli i nie prędko będzie i to samo pewnie z alejkami i placem zabaw, ciekawe kiedy się doczekamy. Pewnie jeszcze drugą górkę Cyranowską zrobią to napewno bedzie sukces urzędu. Wystarczyło utwadzić alejki między istniejącymi drzewami.

Pozostałe