Drzewa kontra inwestycje

  • 14.03.2018, 13:28
  • Msk

Podziel się:

Oceń:

Drzewa kontra inwestycje
W Mielcu ruszyła masowa wycinka drzew. - Jak widać, urzędnikom wydającym na nią pozwolenia nie przeszkadza fakt, że okres lęgowy ptaków już się rozpoczął - mówi pani Elżbieta, która zadzwoniła w ubiegłym tygodniu do naszej redakcji.

Przyczyny wycinania drzew w naszym mieście od lat są podobne, bo związane zazwyczaj z nową budową czy np. modernizacją istniejącej sieci ciepłowniczej. Drzewa z tego powodu zostały wycięte niedawno przy ulicach Dąbrówki, Zygmuntowskiej  i Chałubińskiego w Mielcu.

Trwająca od dwóch tygodni wycinka drzew w pobliżu starego wysypiska śmieci, znajdującego się przy ulicy Popiełuszki i Khala, również jest uzasadniona - usłyszeliśmy w Biurze Promocji i Informacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu.  - W miejscu tym ma powstać park rekreacyjny oraz plac zabaw. To, co się dzisiaj wycina, to są miejsca pod alejki - wyjaśnia Krzysztof Urbański z magistratu. Inwestycja ta ma być zrealizowana do przyszłego roku. Aktualnie w planie zagospodarowania przestrzennego miejsce planowanej inwestycji to teren leśny, w niedługim czasie ma on jednak zostać przekształcony na park rekreacyjny.

Na terenie nowego parku nasadzone mają zostać nie tylko nowe drzewa, ale i krzewy. Natomiast na czaszy starego wysypiska w przyszłości znajdować się będzie łąka kwietna. 

Msk

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec Smoczki
Mieszkaniec Smoczki 15.03.2018, 12:51
Chyba autostrada będzie w koło starego wysypiska, tyle drzew wycieli. Ale w Mielcu to norma wyburzyć=wyciąć. Halę wyburzyli i nie prędko będzie i to samo pewnie z alejkami i placem zabaw, ciekawe kiedy się doczekamy. Pewnie jeszcze drugą górkę Cyranowską zrobią to napewno bedzie sukces urzędu. Wystarczyło utwadzić alejki między istniejącymi drzewami.

Pozostałe