Już w piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mielcu. Pątnicy mogą wybrać jedną z 14 tras. [PATRONAT]

 • 12.03.2018, 13:58
 • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Już w piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mielcu. Pątnicy mogą wybrać jedną z 14 tras. [PATRONAT]
W najbliższy piątek mieszkańcy regionu wyruszą w nocną wędrówkę. Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pokonają około 40 kilometrów. Zapisy na to wyjątkowe wydarzenie wciąż trwają.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy, uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. Pomysłodawcą tego rodzaju przedsięwzięcia jest twórca akcji Szlachetna Paczka, ksiądz Jacek Wiosna Stryczek.

W tym roku organizatorzy EDK w Mielcu przygotowali 14 tras. Pątnicy udadzą się m.in. do Pilzna, Tarnobrzegu czy Sandomierza. Koszt - 15 zł (płatność przed Mszą Świętą). Dzięki temu każdy uczestnik dostaje pakiet rozważań wraz z opaską.

Zapisu można dokonać na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wystarczy wejść na www.edk.org.pl. Dokonując wyboru trasy, otwieramy zakładkę, w której są dane trasy: przebieg wraz z mapą w PDF, odległość, opis trasy w PDF oraz szczegółowe informacje dodatkowe.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Mielcu odbędzie się w najbliższy piątek, 16 marca. Początek o godzinie 19.30. Rozpocznie się od wspólnej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Zapisy odbywają się przez stronę www.edk.org.pl

TRASY

Mielec

 1. "Trasa karmelitańska - św. Jana od Krzyża" - 48 km

 2. "Trasa karmelitańska - św. Teresy z Avila" - 45 km

 3. "Trasa dominikańska - św. Dominika Guzman" - 62 km

 4. "Trasa lazarycka - św. Wincentego a'Paulo" - 51 km

 5. "Trasa dominikańska - św. Katarzyny ze Sieny" - 47 km

 6. "Trasa św. Maksymiliana Marii Kolbego" - 40 km

 7. "Trasa bł. Karoliny Kózka" - 60 km

 8. "Trasa dominikańska - św. Jacka Odrowąża" - 47 km

 9. "Trasa lazarycka - św. Franciszka Regis Clet'a" - 52 km

 10. "Trasa bł. Romana Sitki" - 57 km

 11. "Trasa bł. Karola de Foucauld" - 41 km

 12. "Trasa św. Marcina z Tours" - 47 km

 13. "Trasa św. Bernarda z Clairvaux" - 47 km

 14. "Trasa św. Kajetana z Thieny" - 53 km


 

Szymon Burek
 • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe