PZL może współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową

  • 13.07.2016, 23:17
  • Opr. ms/PZL Mielec
Podziel się:
Oceń:
PZL może współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową PZL Mielec
Sikorsky, PZL Mielec i PGZ podpisały podczas Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough porozumienie o współpracy dotyczącej helikoptera Black Hawk z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), jednym z największych konsorcjów zbrojeniowych w Europie.

Zgodnie z porozumieniem firmy wchodzące w skład PGZ będą miały znaczący udział w programie produkcji helikoptera S-70i BLACK HAWK, jeżeli Sikorsky i PZL Mielec zostaną wybrane przez polski rząd na dostawcę floty śmigłowców wielozadaniowych.

Porozumienie zostało podpisane przez Nathalie Previte, wiceprezes Sikorsky ds. strategii i rozwoju biznesowego, Akradiusza Siwko, prezesa PGZ i Janusza Zakręckiego, prezesa i dyrektora naczelnego PZL Mielec. Potencjalnie może ono oznaczać zwiększenie zaangażowania Lockheed Martin w polski przemysł przez włączenie firm wchodzących w skład PGZ w rozwój i testowanie różnych opcji uzbrojenia dla międzynarodowych wersji helikoptera Black Hawk oraz dostarczanie komponentów i części montażowych dla tej maszyny i innych produktów tworzonych przez Sikorsky i PZL Mielec.

PGZ będzie wspierał pozycjonowanie wielozadaniowego helikoptera S-70i Black Hawk w Polsce i na potencjalnych rynkach eksportowych w Europie środkowo-wschodniej.

- Porozumienie z PGZ jest kontynuacją naszego zaangażowania we współpracę z polskim przemysłem obronnym, która rozwija się znakomicie. Wierzymy głęboko, że tak też będzie w przyszłości - powiedział na targach w Farnborough Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec. - Jesteśmy w stanie dostarczyć wojsku polskiemu trzy pierwsze śmigłowce w konfiguracji pokazanej na targach w Farnborough w ciągu 12 miesięcy od podpisana kontraktu – dodał.

Opr. ms/PZL Mielec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe