Kolejne Dęby Niezłomnych na polanie w Szydłowcu mają swoje imiona [ZDJĘCIA]

  • 10.03.2018, 17:36
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Kolejne Dęby Niezłomnych na polanie w Szydłowcu mają swoje imiona [ZDJĘCIA] A. Łysoń Także najmłodsi mielczanie wykazują się patriotyzmem.
Na polanie w Szydłowcu mielczanie uhonorowali kolejnych żołnierzy wyklętych. Dwa dęby zyskały nowe imiona - por. Stanisława Doliny ps. „Ignac” i płk Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” związanych z Podkarpaciem.

Na polanie w Szydłowcu przedstawiciele mieleckich stowarzyszeń historycznych posadzili także dąb im. gen. Józefa Hallera na 100- lecie odzyskania niepodległości. Pamiątkową tablicę przy posadzonym drzewie odsłonił Zbigniew Tymuła - starosta mielecki. 

W trakcie uroczystości na polanę przyjechali uczestnicy IV Rajdu Rowerowego „Śladami Walk Wojciecha Lisa „Mściciela”. Cykliści po przybyciu na Polanę Niezłomnych wzięli udział w uroczystości nadania imion Dębom Niezłomnych, po czym wyruszyli leśnymi ścieżkami w miejsce śmierci legendarnego żołnierza wyklętego ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej do leśniczówki Pateraki.

Gościem honorowym był płk dypl. Arkadiusz Mikołajczyk - dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Płk Łukasza Cieplińskiego „Pługa” w Rzeszowie, który odsłonił jedną z pamiątkowych tablic. Podkreślał, że jest pełen podziwu dla mieszkańców Mielca, którzy tak wyjątkowo dbają o pamięć żołnierzy wyklętych

Ważnymi gośćmi byli przedstawiciele rodzin żołnierzy wyklętych. Był wśród nich Andrzej Dolina, syn por. Stanisława Doliny, który osobiście odsłonił tabliczkę z imieniem swojego ojca.

Władze samorządowe reprezentowali pełniący obowiązki prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos oraz starosta mielecki Zbigniew Tymuła. 
Uroczysty dzień na leśnej polanie zakończył poczęstunek z kuchni polowej.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe