Dzisiaj o godzinie 10 kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegu charytatywnym zorganizowanym dla ciężko chorego Miśka.

  • 10.03.2018, 13:09 (aktualizacja 10.03.2018 15:12)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Dzisiaj o godzinie 10 kilkadziesiąt osób wzięło udział w biegu charytatywnym zorganizowanym dla ciężko chorego Miśka. M.Skóra
Podczas imprezy zbierane były pieniądze na leczenie Jakuba Miśka. Osoby biorące udział w charytatywnym biegu na sześć kilometrów wspomogły walkę o jego zdrowie. Chłopiec ma wrodzoną toksoplazmozę i szereg jej powikłań w wyniku czego potrzebne są pieniądze na jego leczenie.

Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Zabiegani Mielec wraz z Fundacją "Odwaga jest w Tobie" miała na celu zebrać pieniądze na leczenie chorego chłopca. Trasa biegu prowadziła alejkami Parku Leśnego (chodniki parkowe oraz ścieżki). Całkowity dochód z rejestracji uczestników biegu przeznaczony był na wsparcie leczenia Jakuba Miśka.

Przypominamy: Jakub  Misiek urodził się 8 maja 2017 r., w 38 tygodniu ciąży. Mimo, że ciąża przebiegała prawidłowo, przy porodzie okazało się, że chłopiec ma toksoplazmozę oraz jej następstwa w postaci wodogłowia, okulopatii toksoplazmozowej oraz zaburzeń wielogruczołowych. Przeszedł też zapalenie opon mózgowych, miał powiększoną wątrobę i śledzionę. Obecnie ma zaburzenia rozwoju psychoruchowego.

O tym, ile organizatorom biegu udało się uzbierać pieniędzy, dowiemy się dopiero w poniedziałek. Wtedy otwarte zostaną puszki z zebraną przez wolontariuszy gotówką. Na koniec imprezy  uczestnicy biegu, którzy najszybciej pokonali wyznaczoną trasę zostali wyróżnieni, trzy najszybsze biegaczki to: Małgorzata Łącz, Katarzyna Sumiec i Magdalena Łączak. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Dawid Puć, Dariusz Wolak i Paweł Dybek

 

Msk

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe