Wycinają drzewa na potęgę! [interwencja]

  • 7.03.2018, 09:57
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Wycinają drzewa na potęgę! [interwencja]
Kolejne 30 drzew zniknęło z naszego miasta. Po topór trafiły te znajdujące się przy ulicy Dąbrówki, Zygmuntowskiej i Chałubińskiego oraz w pobliżu starej biblioteki.

- Znowu wycinają drzewa, proszę, zróbcie coś z tym, bo niedługo nie będziemy mieli czym oddychać - powiedział nasz czytelnik, który w ubiegłą środę, widząc niedaleko swojego bloku leżącą na ziemi dorodną sosnę, zadzwonił do naszej redakcji.

Znajdujące się przy blokach brzozy, świerki i sosny już jakiś czas temu zostały oznaczone do wycinki. Na każdym z nich, oprócz wymownej zielonej kreski, widoczne były kartki z informacją, żeby w dniu wycinki mieszkańcy osiedla nie parkowali samochodów w pobliżu wyznaczonych drzew. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wycinali drzewa przez dwa dni, w ubiegłą środę i czwartek. Decyzję o wycince podjął Urząd Miejski w Mielcu na prośbę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Mielcu. Widać, że drzewa przeznaczone pod topór rosły w tym miejscu od lat.

- Dlaczego nagle przeszkadzają, czy nie można było przeprowadzić sieci w innym miejscu, tylko na linii rosnących drzew - pyta mieszkaniec osiedla Smoczka.

  W biurze promocji i informacji urzędu miasta dowiedzieliśmy się, że wycinka jest konieczna, bo związana z modernizacją sieci ciepłowniczej planowaną przez MPEC w Mielcu. Ze względu na znajdującą się tam sieć ciepłowniczą drzewa te nie powinny rosnąć w tym miejscu. Nasadzone zostały najprawdopodobniej przez mieszkańców lub stało się to samoistnie - mówi Krzysztof Urbański z magistratu.

  Kilka drzew zostało wyciętych także w pobliżu zburzonej na Osiedlu biblioteki. W tym przypadku drzewa stały na drodze nowej inwestycji.

Msk

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
olo
olo 8.03.2018, 16:32
Topole chyba najbardziej zaśmiecają miasto , są przyczyną alergii pora na nowe drzewa .
asdf
asdf 7.03.2018, 20:23
Juz zapomnieli gdy po burzach lezaly topole na samochodach, ulicach czy na budynku biblioteki....
Sosna
Sosna 7.03.2018, 15:45
Ciąć Panowie ciąć ,nie rozumię jak ktoś kto nie sadził ani nie jest właścicielem ma obiekcje?... Komuna!

Pozostałe