Tygodnik Regionalny Korso nr 10/2018

  • 05.03.2018, 17:39 (aktualizacja 12.03.2018, 16:04)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 10/2018
"Do tej pory miałem nadzieję na zdrowie. Dziś mam nadzieję na życie wieczne. W związku z tym zrzekam się mandatu Prezydenta Miasta Mielca. Kocham Moje Miasto Mielec i jego mieszkańców. Dlatego zaszczytem było dla mnie pełnić tę funkcję. Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i trud. Jeśli kogoś zawiodłem, proszę o przebaczenie. Módlcie się za mnie!". Fragment ostatniego listu Prezydenta Daniela Kozdęby.

Umiera prezydent

W środę, 28 lutego, przed południem, w swoim domu, w otoczeniu najbliższych odszedł Prezydent Mielca, Daniel Kozdęba. Zmagał się z chorobą nowotworową. Miał 41 lat. Daniel Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 roku w Mielcu. W 2014 roku wygrał wybory samorządowe i objął stanowisko prezydenta Mielca, zastępując Janusza Chodorowskiego, sprawującego władzę w Mielcu od 20 lat.

Fryderyk Kapinos pokieruje miastem

To już pewne. Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart wysłała do premiera wniosek o ustanowienie urzędnika, który będzie pełnić funkcję prezydenta Mielca do czasu wyborów samorządowych w listopadzie. Zawnioskowała, żeby tym urzędnikiem został Fryderyk Kapinos.

Uwaga! Kradną rowery na potęgę

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zniknęło z Mielca kilkadziesiąt rowerów. Złodzieje są tak zuchwali, że w jedną noc potrafią włamać się do kilku sąsiadujących ze sobą piwnic. Poszkodowani właściciele mają tego dość!

Jak to jest być kobietą sołtysem?

W gminie Padew Narodowa jest już kilka kobiet, które sprawują ważne funkcje społeczne w lokalnym samorządzie. Trzy panie pracują w radzie gminy, są też dwie sołtyski. Jedna z nich to Edyta Kielek, sołtys wsi Domacyny.

Kapitan opuścił Stal Mielec

Ta informacja spadła na kibiców jak grom z jasnego nieba. Mateusz Cholewiak nie pomoże wiosną Stali w walce o awans do ekstraklasy. Ostatniego dnia okienka transferowego zdecydował się przenieść do Śląska Wrocław. Długo wydawało się, że zakończone 28 lutego okienko transferowe będzie od dawna pierwszym, w którym Stal Mielec nie straci żadnego ważnego zawodnika.

JADYNKA

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe