Żywa pamięć Żołnierzy Wyklętych w Mielcu [ZDJĘCIA]

  • 04.03.2018, 17:28 (aktualizacja 04.03.2018, 17:42)
  • Arkadiusz Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Żywa pamięć Żołnierzy Wyklętych w Mielcu [ZDJĘCIA] A. Łysoń
Mielczanie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w czwartym już Marszu Pamięci.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą z ceremoniałem wojskowym, odprawioną w bazylice mniejszej pw. św. Mateusza. Patriotyczne kazanie wygłosił ks. Kamil Kopyt. Po zakończeniu nabożeństwa zgromadzeni uformowali kolumnę, która przeszła ulicami Kościuszki, przez Rynek, ul. Kilińskiego i al. Niepodległości.

Po drodze przedstawiciele władz samorządowych złożyli wieńce przy pomniku AK obok cmentarza parafialnego.

Kolejnym przystankiem był mielecki wiadukt, który otrzymał imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tablicę odsłonili Władysław Ortyl - marszałek województwa podkarpackiego oraz Marian Kokoszka - przewodniczący rady miejskiej w Mielcu. Następnie uczestnicy marszu udali się na plac Armii Krajowej.
Tymczasem spod stacji BP na wysokości pomnika Armii Krajowej wystartowali uczestnicy VI Biegu Pamięci Żołnierzy "Tropem Wilczym". Meta biegu była również na placu AK, a wzięło w nim udział około 250 osób.
Zgromadzeni na placu AK uczestniczyli w koncercie pieśni patriotycznych, i uroczystym apelu poległych, na którym byli obecni  przedstawiciele rodzin żołnierzy niezłomnych.
Na zakończenie uroczystości na zebranych czekał poczęstunek z kuchni polowej.

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JG
JG 05.03.2018, 11:59
Pracowity weekend dla władz miasta. Obskoczono dwie uroczystości na raz. Żałoba i parada. Jak się to ma do apelu tych samych władz o powstrzymanie od impres na czas ogłoszonej żałoby. Sama parada to paru działaczy, grupa rekonstrukcyjna /teatr na zamówienie/, oraz parę małolatów ze szkoły z pikietą i silnie upolityczniona, wiecznie zbuntowana młodzież wszechpolska. Odzew społeczny żaden, chyba idą nowe czasy i nowe wartości.

Pozostałe