Zespołowi Szkół Budowlanych już od 20 lat patronują Żołnierze Armii Krajowej

  • 3.03.2018, 16:52
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Zespołowi Szkół Budowlanych już od 20 lat patronują Żołnierze Armii Krajowej A. Łysoń Młodzież szkolna wystąpiła na scenie z patriotycznym programem artystycznym.
Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu obchodził 20-lecie nadania imienia Żołnierzy Armii Krajowej. Na uroczystość przybył Jerzy Dębicki, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.

Podczas uroczystości organizatorzy przypomnieli historię Żołnierzy AK oraz podsumowali 20-letnią działalność Zespołu Szkół Budowlanych pod ich imieniem.

- Spotykamy się w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu z okazji naszego święta. Obchodzimy teraz dwudziestą rocznicę nadania naszej szkole zaszczytnego imienia Żołnierzy Armii Krajowej. Obchodzimy dzisiaj połączone święto dotyczące Armii Krajowej i wczorajszego dnia Żołnierzy Wyklętych - mówił Stanisław Starzyk, dyrektor ZSB w Mielcu.

- Myślę, że robimy wszystko, aby te idee, które przyświecały żołnierzom Armii Krajowej były dziś przekazywane młodemu pokoleniu i żeby uczniowie czuli tego właśnie ducha - dodał.

Społeczność szkolna zdecydowała się także na wyróżnienie symbolicznymi statuetkami osób, które przysłużyły się do krzewienia wiedzy o żołnierzach Armii Krajowej oraz patriotyzmu w powiecie mieleckim.

Przedstawiciele powiatu mieleckiego na czele ze starostą Zbigniewem Tymułą złożyli dyrektorowi gratulacje i życzenia z okazji 20-lecia nadania szkole imienia Żołnierzy AK, a także wręczyli okolicznościowy dyplom. Władze powiatu uhonorowały również obecnego na obchodach Jerzego Dębickiego, Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu.

Na zakończenie uroczystości młodzież szkolna wystąpiła na scenie z patriotycznym programem artystycznym.

Arkadiusz Łysoń
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe