Mielec - Patriotyzm. Komentarz Grzegorza Millera

  • 2.03.2018, 09:25 (aktualizacja 02.03.2018 09:27)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Mielec - Patriotyzm. Komentarz Grzegorza Millera Grzegorz Miller. Mielczanin. Członek organizacji "Patriotyczny Mielec".
"Moda na patriotyzm" to określenie często używane we wszystkich środowiskach od lewej do prawej. Moda to z reguły krótki trend, przemijający bardzo szybko.

W organizacjach takich jak "Patriotyczny Mielec", którego mam zaszczyt być aktywistą, to przygoda z historią naszego miasta i Polski, która trwa już dekadę. Skupiamy w naszej grupie ludzi o różnym spojrzeniu na otaczającą nas rzeczywistość.  Naszymi członkami są wolnościowcy z organizacji Koliber, jak i osoby związane z Obozem Narodowo-Radykalnym. Tak szerokie spektrum światopoglądowe nie jest przeszkodą, a wręcz motorem do działania.

Ktokolwiek uczestniczył w wydarzeniach rocznicowych organizowanych przez "Patriotyczny Mielec" i grupy zaprzyjaźnione, takie jak "Klub Historyczny - Prawda i Pamięć" oraz "Narodowy Mielec" i "Młodzież Wszechpolską", dostrzega na pewno ich mistycyzm i miłość do naszej ojczyzny. Może ktoś powie, że jest to fanatyczna i momentami bezkompromisowa miłość, ale jak powiedział Jan Mosdorf: "Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy". Nie będę ukrywał i każdy, kto jest zorientowany, wie, że większość organizacji patriotycznych powstała w czasie, gdy państwa narodowe zaczęły roztapiać się w europejskim tyglu, tracąc swoją tożsamość i tradycję.

Obecna władza nie jest co prawda z naszej bajki, ale przynajmniej nie przeszkadza, a w pewnych inicjatywach pomaga i wspiera nasze zaangażowanie. Nigdy jednak nie będziemy nikomu włazić w przysłowiowy tyłek, a błędy i przejawy arogancji oraz samozadowolenia z racji sprawowanych funkcji są i będą przez nas punktowane i surowo oceniane.

Już niedługo, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto  ważne dla naszej tożsamości. Przez lata zapomniani,wyklęci i wymazani z historii. Ludzie, którym władza ludowa zgotowała prawdziwe piekło. Jednym z nich jest por. Stanisław Dolina ps."Ignac", oficer, którego koledzy z "KH- Prawda i Pamięć" postanowili uhonorować  w tym roku "Dębem Pamięci ".

Zapraszam wszystkich mielczan do czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Czołem Wielkiej Polsce!

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe