Wykształcony i pełen pasji! Taki był Daniel Kozdęba

  • 28.02.2018, 12:26 (aktualizacja 01.03.2018 17:24)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Wykształcony i pełen pasji! Taki był Daniel Kozdęba
Z przykrością informujemy, że dziś w wieku 41 lat odszedł Prezydent Mielca Daniel Kozdęba, który zmagał się z ciężką chorobą. Kim był?

Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Odbył studia doktoranckie na tej samej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu rozwoju regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia typu MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie.

Był członkiem zajmującej się sprawami młodzieży komisji przy Narodowej Radzie Integracji Europejskiej (powołał go do niej premier Jerzy Buzek), asystentem i doradcą dwóch ministrów edukacji narodowej oraz nauczycielem akademickim (od 2001 do 2003 na Politechnice Rzeszowskiej).

Zatrudniony później jako wiceprezes zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (od 2005 do 2007), gdzie zajmował się sprawami Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. W 2008 ukończył w Niemczech program dla kadr kierowniczych, organizowany przez Fundację im. Roberta Boscha. W następnych latach pracował w urzędzie miejskim w Rzeszowie.

Od 2014 roku pełnił funkcje Prezydenta Mielca. Znany był z wielu nowych rozwiązań. Dał się poznać jako człowiek otwarty na dialog. To on jako pierwszy wprowadził otwarte konsultacje z mieszkańcami Mielca, które organizowane były przy projektowaniu budżetu miasta. Był za budżetem obywatelskim. Organizował wiele imprez jak miejski sylwester, walentynki, czy wigilia dla ubogich i samotnych. Był absolwentem elitarnej Szkoły Liderów, gdzie uczył się przywództwa i nowoczesnych form pracy w samorządzie. Z jego inicjatywy zorganizowano w Mielcu pierwszą edycję innowacyjnego projektu Szkoły Liderów Miast. Był inicjatorem podpisania z władzami zakładu Kronospan porozumienia, zakład zobowiązał się do szybszej modernizacji. 

Od wielu miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Umarł w środę 28 lutego. 

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ela
Ela 28.02.2018, 18:59
Bardzo smutne, był wspaniałym, zaangażowanym w to co robił człowiekiem. Teraz patrzy na nas z góry.

Pozostałe