Plusy i minusy mieleckiej służby zdrowia. Komentarz Łukasza Przybyło

  • 23.02.2018, 09:00
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Plusy i minusy mieleckiej służby zdrowia. Komentarz Łukasza Przybyło
Olbrzymim plusem jest zakwalifikowanie się Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu do ogólnopolskiej sieci szpitali w najwyższej, trzeciej kategorii.

 Poza tym szpital nie będzie musiał uczestniczyć w konkursach na usługi medyczne w NFZ, ponieważ będzie miał zagwarantowane finansowanie. Zyskuje rangę szpitala specjalistycznego i jako jedna z pięciu placówek na Podkarpaciu staje na równi ze szpitalami wojewódzkimi, wyprzedzając nawet szpital w Tarnobrzegu. Wiąże się to oczywiście z utrzymaniem wymaganej liczby oddziałów i świadczeń na najwyższym ogólnopolskim poziomie – dlatego aktualnie trwają intensywna modernizacja i zakup nowoczesnego, zaawansowanego sprzętu.

Dużym plusem jest również działalność na terenie szpitala Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, która świadczy zaawansowane usługi kardiologiczne na światowym poziomie i w całej Polsce ma 21 placówek, z czego tylko dwie na Podkarpaciu.

Kolejny duży plus wiąże się z prywatnymi placówkami medycznymi, które prowadzą intensywny rozwój na terenie Mielca. Coraz więcej firm ze specjalnej strefy ekonomicznej wprowadza benefit dla swoich pracowników w postaci sponsorowanej opieki medycznej w prywatnych placówkach. Dzięki temu mieszkańcy Mielca pracujący w tych firmach mają zagwarantowaną opiekę medyczną w szerokim zakresie, w zasadzie bez kolejek. Sam pracuję w takiej firmie i dzięki temu mogę np. zrobić sobie raz na rok pełen pakiet profilaktyczny, za który w normalnych warunkach musiałbym zapłacić ponad 500 złotych, chodząc po różnych specjalistach, a tak mam to prawie za darmo i w jednym budynku.

Co do minusów, to wiadomo, że są kolejki do specjalistów, czasem wielomiesięczne, czy to w NZOZ działających przy szpitalu, czy w innych niepublicznych placówkach działających na kontraktach z NFZ. Jest to problem ogólnopolski. Na szczęście wejście sponsorowanej przez pracodawców prywatnej opieki medycznej powoduje zmniejszenie się kolejek w placówkach niepublicznych.

Minusem jest brak całodobowego dyżuru okulistycznego w mieleckim szpitalu i trzeba w nagłych przypadkach jeździć do Rzeszowa. Mam nadzieję, że wejście szpitala do sieci wyeliminuje ten problem.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe