Plusy i minusy mieleckiej służby zdrowia. Komentarz Łukasza Przybyło

  • 23.02.2018, 09:00
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Plusy i minusy mieleckiej służby zdrowia. Komentarz Łukasza Przybyło
Olbrzymim plusem jest zakwalifikowanie się Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu do ogólnopolskiej sieci szpitali w najwyższej, trzeciej kategorii.

 Poza tym szpital nie będzie musiał uczestniczyć w konkursach na usługi medyczne w NFZ, ponieważ będzie miał zagwarantowane finansowanie. Zyskuje rangę szpitala specjalistycznego i jako jedna z pięciu placówek na Podkarpaciu staje na równi ze szpitalami wojewódzkimi, wyprzedzając nawet szpital w Tarnobrzegu. Wiąże się to oczywiście z utrzymaniem wymaganej liczby oddziałów i świadczeń na najwyższym ogólnopolskim poziomie – dlatego aktualnie trwają intensywna modernizacja i zakup nowoczesnego, zaawansowanego sprzętu.

Dużym plusem jest również działalność na terenie szpitala Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, która świadczy zaawansowane usługi kardiologiczne na światowym poziomie i w całej Polsce ma 21 placówek, z czego tylko dwie na Podkarpaciu.

Kolejny duży plus wiąże się z prywatnymi placówkami medycznymi, które prowadzą intensywny rozwój na terenie Mielca. Coraz więcej firm ze specjalnej strefy ekonomicznej wprowadza benefit dla swoich pracowników w postaci sponsorowanej opieki medycznej w prywatnych placówkach. Dzięki temu mieszkańcy Mielca pracujący w tych firmach mają zagwarantowaną opiekę medyczną w szerokim zakresie, w zasadzie bez kolejek. Sam pracuję w takiej firmie i dzięki temu mogę np. zrobić sobie raz na rok pełen pakiet profilaktyczny, za który w normalnych warunkach musiałbym zapłacić ponad 500 złotych, chodząc po różnych specjalistach, a tak mam to prawie za darmo i w jednym budynku.

Co do minusów, to wiadomo, że są kolejki do specjalistów, czasem wielomiesięczne, czy to w NZOZ działających przy szpitalu, czy w innych niepublicznych placówkach działających na kontraktach z NFZ. Jest to problem ogólnopolski. Na szczęście wejście sponsorowanej przez pracodawców prywatnej opieki medycznej powoduje zmniejszenie się kolejek w placówkach niepublicznych.

Minusem jest brak całodobowego dyżuru okulistycznego w mieleckim szpitalu i trzeba w nagłych przypadkach jeździć do Rzeszowa. Mam nadzieję, że wejście szpitala do sieci wyeliminuje ten problem.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe