Władza w Mielcu - priorytety. Komentarz Mikołaja Skrzypca

  • 16.02.2018, 10:13
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Władza w Mielcu - priorytety. Komentarz Mikołaja Skrzypca Mikołaj Skrzypiec. Z zawodu dziennikarz i tłumacz. Współzałożyciel Stowarzyszenia "Specjalna Strefa Ekologiczna". Działacz "Obywatelskiego Mielca".
Władzę w Mielcu objąć ma urzędnik pełniący obowiązki prezydenta pod przedłużającą się nieobecność Daniela Kozdęby. Ta trwa już dość długo, co jest wielką stratą dla miasta i mieszkańców, jeszcze większą stratą będzie niestety to, że osoba, która zostanie wyznaczona na jego miejsce na koniec kadencji, będzie z partyjnego nadania PiS.

Z tego nic dobrego raczej nie wyniknie, chyba że do Mielca zostanie oddelegowany pragmatyczny i pozbawiony partyjniackiego zacietrzewienia człowiek, w co szczerze wątpię.

Osoba powołana na miejsce Kozdęby będzie pełnić urząd przez prawie dziewięć miesięcy. W tym czasie jej rolą będzie wykonywanie postanowień rady miasta oraz kontrola poczynań podległego jej urzędu. To wszystko. Człowiek ten nie weźmie na siebie odpowiedzialności za rekordowy w historii Mielca deficyt ani nie będzie starać się mitygować niefrasobliwych poczynań swych kolegów z PiS w radzie miasta. A ci od początku kadencji radośnie zadłużają miasto bardziej i bardziej. Przewidziany na 2018 rok deficyt przekroczy, bagatela, 86 mln złotych. I jest to tylko i wyłącznie odpowiedzialność radnych Prawa i Sprawiedliwości. Nie pomogą tu żadne utyskiwania – takie są fakty – to radni PiS zadłużyli Mielec swymi nieprzemyślanymi decyzjami i często niepotrzebnymi (by nie powiedzieć głupimi) pomysłami, za co przyjdzie nam płacić pewnie przez najbliższą dekadę.

Pomijając ten fakt, przez najbliższe dziewięć miesięcy to właśnie PiS będzie mieć w Mielcu pełnię władzy. Jak to wykorzysta? Czy w urzędzie miasta "polecą głowy"? Czy krewni i znajomi prominentów partii rządzącej będą zajmować stanowiska w urzędzie miasta, czy też na zwalniane stanowiska trafią profesjonaliści i zawodowcy z realnym doświadczeniem? Co jeśli pracę w urzędzie miasta otrzymają mieleccy "Misiewicze"? W tutejszym PiS ewidentnie takich nie brakuje, ba, wielu już urzęduje i referuje tu i ówdzie. Przewiduję, że nastaje kiepski dla miasta czas. Zamiast patrzenia w przyszłość i kreowania wizji rozwoju, będzie patowa stagnacja i działania pozorowane. Obym się mylił.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marek
Marek 19.02.2018, 08:12
Tekst najniższych lotów ujawniający jedynie fobie i lęki autora.
krzykacz-pieniacz
krzykacz-pieniacz 7.03.2018, 22:06
A może szanowny pan Marek rozwinie myśl? "Fobie, lęki, demony" ładnie to tak szufladkować obce de facto panu osoby. Bo mają możliwość na forum publicznym nie zgodzić z tym, co wyprawiacie? Może jakaś merytoryczna wypowiedź panie Mareczku?

Pozostałe