Najnowocześniejszy angiograf już w szpitalu mieleckim. Dziś odbył się pierwszy zabieg.

  • 14.02.2018, 14:53 (aktualizacja 15.02.2018 09:59)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Najnowocześniejszy angiograf już w szpitalu mieleckim. Dziś odbył się pierwszy zabieg. S. Burek Pierwsze zabiegi z udziałem nowej aparatury wykonano przy obecności dziennikarzy.
V Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serc w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu właśnie powiększył się o jeden z najnowocześniejszych angiografów dostępnych na rynku.

Udało się nam dzisiaj zobaczyć jak pracują kardiolodzy mieleckiego PAKSu. Jeden z  pierwszych zabiegów z użyciem nowego angiografu odbył się dzisiaj po godz. 10 na terenie oddziału kardiologii PAKS w szpitalu specjalistycznym w Mielcu. Pacjentem był mężczyzna po ciężekim zawale, który boryka się także z innymi schorzeniami.

Angiograf Siemens Artis One, bo o nim właśnie mowa, to najwyższej klasy sprzęt do obrazowania medycznego, który dotychczas pojawił się jedynie w dwóch szpitalach w Polsce – w Poznaniu oraz Opolu. Oznacza to, że mielecka kardiologia jest jedną z trzech w kraju i jedyną w regionie Podkarpacia, która może pochwalić się tak zaawansowaną aparaturą.

Dla lekarzy, a zarazem pacjentów, to przede wszystkim znaczna poprawa jakości świadczonych usług, w tym w aspektach dotyczących dokładności obrazowania oraz dalszej poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Mobilność aparatury pozwala na ustawianie jej pod dowolnym kątem i konfigurację przestrzenną, co nierzadko ułatwia nawet ratowanie życia – zwiększa bowiem dostępność do pacjentów w stanach bardzo ciężkich, prowadzenia masażu serca oraz wentylacji zastępczej. Ponadto zastosowane technologie umożliwiają zredukowanie dawki pochłoniętego przez pacjenta promieniowania rentgenowskiego oraz podanej dawki środka kontrastowego, skraca czas samego badania oraz poprawia obrazowanie. To ważna informacja szczególnie dla chorych na niewydolność serca oraz nerek, u których zbyt duża dawka kontrastu może spowodować pogorszenie funkcji tych narządów.

Posłuchaj lek. med. Adama Młodziankowskiego, ordynatora oddziału i specjalisty kardiologa Polsko-Amerykańskich Klinik Serca:

 

 

 

 

Szymon Burek

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kik
kik 4.03.2018, 00:06
I się sper...olił

Pozostałe