W ubiegłą niedzielę kilkudziesięciu miłośników historii wyruszyło z Nowej Dęby do Mielca szlakiem dawnej kolei wąskotorowej.

  • 13.02.2018, 16:51 (aktualizacja 13.02.2018 17:36)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
 W ubiegłą niedzielę kilkudziesięciu miłośników historii wyruszyło z Nowej Dęby do Mielca szlakiem dawnej kolei wąskotorowej. Msk
Uczestnicy wyprawy w niedzielę skoro świt wyruszyli autokarem do Nowej Dęby, skąd rozpoczęli swoją pieszą wędrówkę do Mielca. Marsz dedykowany był polskiemu lotnictwu, które w tym roku obchodzić będzie setną rocznicę.

W ubiegłym roku, także w zimie, kilkadziesiąt osób pokonała 27 km -  szlakiem niemieckiej autostrady z Lager Dęba do Lager Mielec.

Meta tegorocznej wyprawy znajdowała się na leśnej polanie przy drodze Mielec – Szydłowiec. Nie bez powodu organizatorzy ją tam wyznaczyli. - To właśnie tutaj, w tym miejscu, lotnicy  w czasie II wojny światowej robili zrzuty żołnierzom Armii Krajowej - mówią organizatorzy marszu z Aeroklubu Mieleckiego.

Szlak dawnej kolei wąskotorowej pokonali przedstawiciele dziewięciu stowarzyszeń: Bliźnianie z Parku Historycznego w Bliźnie, Jednostka Strzelecka 2221 w Mielcu, Związek Harcerstwa Polskiego Mielec, Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Mieleckiej, OSP przy Aeroklubie Mieleckim, Aeroklub Mielecki, OSP Dymitrów Mały, Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Rusal" oraz  Stowarzyszenie Odrodzony Mielec.

Msk

Zdjęcia (7)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pateraki
Pateraki 15.02.2018, 20:32
Pateraki to dzielnica zamieszkała przez elity,letniskowych domków u nas bardzo dużo. Zapraszam JG na łono przyrody.
Pateraki
Pateraki 14.02.2018, 20:31
Szkoda że nie wiedziałem o tej wyprawie a o ''kolejce'' wiem co nieco i znam te tereny.
JG
JG 15.02.2018, 14:34
A czy wiesz co znaczy sowo paterak. Jest w słowniku. To zły i niechlujny gospodarz. Serio, dlatego dziwne, że ktoś zapisał takie nazwisko. Niestety nie bardzo orientujesz się w tutejszym rejonie. Ale daje Ci łapkę za dobre chęci.

Pozostałe