Dwaj 16-latkowie będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego w ciągu kilku dni dopuścili się pobicia, kradzieży i roboju.

  • 12.02.2018, 15:20 (aktualizacja 12.02.2018 15:35)
  • Msk
Podziel się:
Oceń:
Dwaj 16-latkowie będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego w ciągu kilku dni dopuścili się pobicia, kradzieży i roboju. Zdjęcie poglądowe
Parę dni temu policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, którzy będąc "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego grasowali po ulicach Mielca. Jednemu z mężczyzn wybili zęby. Innemu ukradli portfel. Ucierpiała też kobieta, której wyrwali torebkę.

Kilka dni mieleccy policjanci pracowali intensywnie nad sprawą przestępstw, do których doszło na terenie Mielca. 2 lutego na ulicy Solskiego chuligani napadli na mężczyznę i zabrali mu portfel z pieniędzmi. W poniedziałek, 5 lutego,  na ulicy Solskiego ktoś dotkliwie pobił mężczyznę, dodatkowo wybił mu zęby. Kolejne pobicie miało miejsce dzień później. Z kolei w minioną środę na ul. Dworcowej po godzinie 19 nieznani sprawcy ukradli kobiecie torebkę z pieniędzmi, metodą "na wyrwę".

Policjanci ustalili, kto może być sprawcą tych przestępstw.  Wiedząc, że podejrzewany najprawdopodobniej ukrywa się przed policją, obserwowali jego miejsce zamieszkania. W niedługim czasie został on zatrzymany, był wraz z kolegą.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani brali udział we wszystkich przestępstwach, o które są podejrzewani. Podczas zatrzymania byli trzeźwi. Obaj mają po 16 lat i przebywali "na ucieczce" z ośrodka wychowawczego, znajdującego się na terenie województwa świętokrzyskiego. Jeden z nieletnich to mieszkaniec Mielca. Nastolatek znany jest policjantom z wcześniej popełnianych czynów karalnych. Jego rówieśnik to mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który do ośrodka został wysłany  przez tamtejszy sąd rodzinny.

Obaj nieletni przyznali się do popełnienia zarzucanych im  czynów i złożyli wyjaśnienia. Zostali doprowadzeni do ośrodka szkolno-wychowawczego, gdzie zostali umieszczeni decyzją sądu.

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.