Co z tą koleją? Komentarz Stanisława Mieszkowskiego

  • 12.02.2018, 14:19 (aktualizacja 12.02.2018 14:51)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Co z tą koleją? Komentarz Stanisława Mieszkowskiego Stanisław Mieszkowski, rady miejski z ugrupowania "Razem dla Ziemi Mieleckiej"
Jeszcze nie tak dawno Mielec miał utrudniony dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych z powodu słabo rozwiniętej infrastruktury drogowej. Problem stał się dla nas jeszcze bardziej dotkliwy od czasu uruchomienia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

W ostatnim czasie zostały wykonane duże inwestycje drogowe i mostowe, które pozwoliły złagodzić problemy komunikacji w kierunkach na Rzeszów, Dębicę i Połaniec. Wraz z rozpoczęciem realizacji zadania budowy północnej obwodnicy Mielca możemy liczyć na udrożnienie ruchu na północ w kierunku na Tarnów (planowany koniec zadania - jesień 2019 r.).

We wrześniu 2009 roku Mielec został odcięty od sieci pasażerskich połączeń kolejowych ze względu na fatalny stan infrastruktury torowej linii kolejowej L-25 na odcinku Dębica–Mielec. Przebiegająca przez Mielec linia kolejowa, łącząca Tarnobrzeg z Dębicą, miała nieduże znaczenie zarówno w ruchu towarowym, jak i osobowym. Wynikało to m.in. z jej parametrów technicznych – jeden tor czy ograniczona szybkość i brak elektryfikacji. Niedługo jednak będzie to tylko historia, bo jak wiemy, dzięki staraniom władz samorządowych Mielca i europosła PiS Tomasza Poręby oraz marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, kolej do nas wróci. Jej rewitalizacja będzie realizowana w systemie "projektuj i buduj" w latach 2018 – 2020. Wartość prac to 162 mln złotych.

Po zakończeniu zadania pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z maksymalną prędkością 120 km na godzinę, a towarowe 70 km na godzinę. Możemy mieć nadzieję, iż wszystkie plany dotyczące budowy dróg i modernizacji linii kolejowej L-25 zostaną zrealizowane w założonych terminach, co pozwoli otworzyć miasto Mielec na kolejny etap gospodarczego i społecznego rozwoju.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkaniec Tuszymy
Mieszkaniec Tuszymy 12.02.2018, 22:14
W których miejscach będą przystanki pasażerskie czy taki przystanek będzie w tuszymie ?

Pozostałe