Chorzelów: Światła będą, chodnika nie [interwencja]

  • 8.02.2018, 10:10
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Chorzelów: Światła będą, chodnika nie [interwencja]
Mieszkańcy Chorzelowa muszą obejść się smakiem.Wszystko wskazuje na to, że remontu chodnika, którego stan już od kilku lat pozostawia wiele do życzenia, nie będzie w najbliższym czasie.

Według początkowych informacji, kwestia chodnika ciągnącego się od kościoła w Chorzelowie aż do granicy z Mielcem miała zostać podjęta podczas konwentu wójtów, na którym poza wójtem gminy Mielec, Józefem Piątkiem, miał pojawić się także starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła. Niestety, z tego, co udało się nam ustalić, wynika, że temat chodnika w ogóle nie został podjęty na spotkaniu. Wszystko wskazuje więc na to, że mieszkańcy Chorzelowa na nowy chodnik będą musieli jeszcze poczekać.

 Z  komunikatu starostwa wynika, że  zgodnie z obowiązującą od lat zasadą współpracy samorządów w zakresie budowy odcinków chodników, ich budowę  inicjują samorządy gminne poprzez zabezpieczenie w swoich budżetach połowy pieniędzy niezbędnych do realizacji zadania oraz wskazanie lokalizacji nowych chodników. Następnie powiat – z własnych funduszy – dokłada do inwestycji kwotę w wysokości połowy jej wartości. Organizację samego przetargu na wybrane zgodnie z powyższymi zasadami odcinki chodników zapewnia samorząd powiatowy. Starostwo podkreśla, że powiat mielecki jest zarządcą wspomnianej drogi od trzech lat. - W tym czasie gmina Mielec nie zarezerwowała środków i nie przygotowała dokumentacji na budowę przedmiotowego odcinka chodnika. Starosta Zbigniew Tymuła jest otwarty na rozmowy i współpracę z gminą w tym zakresie, to ona musi jednak zainicjować działanie - czytamy w komunikacie.

Pocieszeniem dla mieszkańców może być informacja, że jeszcze w tym roku na głównym skrzyżowaniu w Chorzelowie pojawi się sygnalizacja świetlna, która powinna ułatwić chorzelowianom włączanie się do ruchu. W tym miejscu od dawna dochodzi do wielu kolizji i wypadków, światła wydają się być zatem jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Szymon Burek

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
 Bolo
Bolo 13.02.2018, 17:24
Po co jest obwodnica?Tirami przez miejscowości Kliszów, Brzyście ,Chrząstów i Złotniki? i na strefę!!! bo bliżej do strefy? Nie ma kto się tym zająć tylko rujnują drogi i chodniki nowo powstałe.Brawo Panie Wójcie
Aktor
Aktor 12.02.2018, 02:04
Czemu wójt piątek wybrał w ostatnim roku na nowy chodnik tereny w okolicach bloków w chorzelowie zamiast tutaj zrobić kawałek a pózniej wielkie zdziwienie . Będziemy pamiętać na jesieni w wyborach
asdf
asdf 8.02.2018, 16:09
Brawo wladze i gminne i powiatowe.... zamiast namawiac by kierrowcy z gmin Padew, Gawluszowice, Baranow, Borowa jezdzili obwodnica do pracy wybuduja swiatla.... to samo z TIRami.... a mieszkancy niech sie pozabijaja na niby chodniku i niech wdychaja smod ze strefy i rur aut...
Kolisz
Kolisz 8.02.2018, 10:25
Co A wójt. Piątek niech się wstydzi. Tam oe dawna potrzebna jest ścieżka rowerowa.

Pozostałe