Jest nowa koncepcja przystanków na placu AK

  • 31.01.2018, 09:38
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Jest nowa koncepcja przystanków na placu AK
Urząd Miejski w Mielcu rozstrzygnął konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego innowacyjnego przystanku autobusowego zlokalizowanego na Placu Armii Krajowej.

Konkurs  skierowany był do studentów i absolwentów polskich uczelni kierunków architektura i urbanistyka (lub pokrewnych). Zadaniem projektantów było nie tylko zadbanie o stronę estetyczną, ale również znalezienie najlepszych rozwiązań funkcjonalnych, konstrukcyjnych i materiałowych tak, aby stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom i pasażerom komunikacji miejskiej.


Integralną częścią projektowanych przystanków miały być filary istniejących wiat.  Rekomendowane było użycie szkła  lub materiałów o wysokiej przepuszczalności światła oraz wkomponowanie w tzw. małą architekturę „ławeczki multimedialnej” z elementami solarnymi oraz Wi-Fi i USB.  


Wpłynęło 17 prac, które podlegały ocenie merytorycznej komisji konkursowej według kryteriów określonych w regulaminie konkursu. Największą liczbę punktów zdobyła praca Agnieszki Słoty i Bartłomieja Tkocza, studentów z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, którzy tym samym zostali zwycięzcami konkursu.  Zgodnie z regulaminem konkursu autorzy zwycięskiej koncepcji otrzymali nagrodę pieniężną.  

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
JG
JG 31.01.2018, 15:24
Akwarium. To co widzisz na fotce jest akwarium, przy pewnej dozie wyobraźni, może przywodzić na myśl mini aeroport. Wsparte na dwóch "szubienicach mieleckich"i kątownikach zadaszenie obudowane taflami szyb. Jak się to ma do socrealistycznego rynku AK z okazałym Domem Kultury w tym samym stylu. Ewidentnie widać tu rękę radnego Wdowiarza. Groch z kapustą, pomieszanie stylów, żelbet, szkło, lastriko z połyskiem opakowane w formę pudła. To zadanie mógł wykonać bez bajerów każdy technik budowlany z dwoma pomocnikami. Widocznie wygrał nagrodę ten kto miał wygrać, jak zwykle.

Pozostałe