Trzynaście razy „tak” dla debiutanta

  • 09.07.2016, 05:01
  • Monika Piątek

Podziel się:

Oceń:

Trzynaście razy „tak” dla debiutanta Monika Piątek
Jerzy Kos po raz pierwszy samodzielnie rozliczony został z wykonania budżetu gminy Wadowice Górne. Aprobatę wyrazili wszyscy obecni na sesji radni. Było ich trzynastu.

Jeszcze rok temu wójt Kos nie musiał brać na barki odpowiedzialności za cały budżet – z racji tego, że funkcję objął w listopadzie roku 2014, właściwie dokończył jedynie zadania rozpoczęte przez swego poprzednika, Stefana Rysaka. Roczne sprawozdanie zamknęło się wówczas na prawie 22 milionach złotych dochodu oraz 22,3 miliona wydatków.

W kolejny rok z nadwyżką
Jak było w tym roku? - W momencie uchwalenia budżet przewidywał nieco ponad 22 miliony dochodów i przeszło 21,6 miliona wydatków. Po zastosowanych w ciągu roku zmianach, ostatecznie osiągnął wartość 22 026 838,05 złotych po stronie wpływów oraz 20 282 070 złotych w zakresie wydatków – wyliczała skarbnik Stanisława Skrzyniarz podczas absolutoryjnej sesji rady gminy, jaka odbyła się we wtorek, 28 czerwca. Z przedstawionych liczb jasno wynikało, iż rok 2015 zakończył się w Wadowicach nadwyżką liczącą przeszło 1,7 miliona złotych. W tym samym czasie spłacono również przeszło milion zaległości w postaci kredytów i pożyczek długoterminowych. Zadłużenie gminy na ostatni dzień ubiegłego roku, po wszystkich wyliczonych wyżej transakcjach, uplasowało się na poziomie niespełna 3,8 miliona złotych.

Więcej w 27 numerze Korso

Monika Piątek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe