Fundacja SOS Życie wzbogaciła się o cyfrowy mammograf. Teraz rusza z misją na całe Podkarpacie

  • 13.01.2018, 13:06
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Fundacja SOS Życie wzbogaciła się o cyfrowy mammograf. Teraz rusza z misją na całe Podkarpacie
Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu pozyskał nowy cyfrowy Mammograf, a także niezbędny sprzęt informatyczny do diagnostyki, który zapewnia najnowocześniejszą technologię obrazowania.

Sprzęt udało się zakupić za kwotę około 800 tys. złotych dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach projektu: „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

Posłuchaj Łucji Bielec z Fundacji SOS Życie:

Od lutego Fundacja rusza z największym w kraju innowacyjnym programem badań profilaktycznych dla kobiet na Podkarpaciu. Z nowym sprzętem pracownicy fundacji wyruszą do wszystkich powiatów i gmin regionu podkarpackiego. Wraz z badaniami cytologicznymi i mammograficznymi Fundacja będzie organizować specjalistyczne warsztaty edukacyjne dot. wczesnego wykrywania raka piersi dla kobiet w wieku 50-67 lat oraz warsztaty dot. wczesnego wykrywania  raka szyjki macicy w wieku 25-59 lat. Warsztaty przeprowadzą  lekarze rodzinni, którzy będą edukować jak zapobiegać chorobom i korzystać z badań profilaktycznych, a także jak prowadzić zdrowy styl życia. Już w lutym Fundacja przeprowadzi swój program badań i warsztatów w powiecie mieleckim!

 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe