Świąteczne spotkanie z Marszałkiem i Biskupem w PZL Mielec. Początek jubileuszu 80-lecia PZL

  • 10.01.2018, 11:32 (aktualizacja 10.01.2018, 11:36)
  • UMWP / SzB

Podziel się:

Oceń:

Świąteczne spotkanie z Marszałkiem i Biskupem w PZL Mielec. Początek jubileuszu 80-lecia PZL UMWP
Było dzielenie się opłatkiem, życzenia i kolędy. W poniedziałek 8 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Lotniczą firmę z tradycyjną wizytą duszpasterską odwiedził biskup tarnowski Andrzej Jeż. W opłatku wziął również udział marszałek Władysław Ortyl.

Gospodarzami spotkania byli prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki z zarządem oraz przedstawiciele związków zawodowych na czele z Marianem Kokoszką. Nie zabrało także kapłanów z mieleckich parafii.

W swoim krótkim przesłaniu biskup Andrzej Jeż nawiązał do jubileuszu 80-lecia firmy, który PZL świętować będzie w tym roku. Życzył pracownikom i zarządowi rozwoju, nowoczesnych technologii, i takich kontraktów dzięki którym mieleckie zakłady będą mogły kontynuować  także swoją patriotyczną misję. Apelował również aby w procesie tworzenia z szacunkiem odnosić się do dotychczasowego dorobku pokoleń pracowników PZL Mielec.
Życzenia składał również marszałek Władysław Ortyl, który odniósł się do trwającego procesu modernizacji polskiej armii

- Zawsze będę powtarzał, że śmigłowiec Black-Hawk to doskonały produkt. Mam nadzieję, że wkrótce zasili szeregi naszych sił zbrojnychpodkreślił marszałek. 

Składanie życzeń odbywało się przy akompaniamencie kapeli i chóru ZPiT Rzeszowiacy, którymi dyrygował Maciej Fijałkowski.

UMWP / SzB

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe