Najpierw marszałków, teraz strefy ekonomiczne

  • 06.07.2016, 22:48
  • Monika Świetlińska

Podziel się:

Oceń:

Najpierw marszałków, teraz strefy ekonomiczne Euro-park ARP
Do 9 sierpnia będzie trwać kontrola Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Władysław Ortyl jest jednym z 16 marszałków, którego dokumentację bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. Z końcem czerwca CBA weszło również do 12 stref ekonomicznych w Polsce.

O tym, że pochodzący z Mielca marszałek ma w urzędzie kontrole Centralnego Biura Antykorupcyjnego, informowaliśmy w artykule: "Kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie".

Teraz agenci kontrolują również specjalne strefy ekonomiczne.

- Szukam księgowej. Wie pani co, na strefie teraz taka niepewność, bo mają być kontrole. Mają wejść i sprawdzać papiery – mówił nam końcem czerwca pracownik jednego z zakładów SSE w Mielcu.

No i stało się. Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że kontrolą zostało objętych 12 stref: - W ramach śledztwa zabezpieczamy dokumenty mające związek z badaniem prawidłowości finansowania i rozliczania szkoleń oraz przedsięwzięć reklamowych przez podmioty zarządzające SSE.

Pracownicy CBA są w trakcie kontroli: Wałbrzyskiej SSE „Invest Park”, Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, Legnickiej SSE, SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze, Krakowskim Parku Technologicznym, SSE „Starachowice”, Suwalskiej SSE, Warmińsko Mazurskiej SSE w Olsztynie, Łódzkiej SSE, Katowickiej SSE, Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Słupsku i Pomorskiej SSE w Gdańsku. Wśród kontrolowanych stref nie znalazła się, mimo głosów, że tak się stanie, Specjalna Strefa Ekonomiczna w Mielcu.

Całe śledztwo prowadzi gdańska Delegatura CBA pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

Monika Świetlińska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
prezes
prezes 07.07.2016, 16:47
a szkoda.. ciekawych rzeczy mogliby się dowiedzieć

Pozostałe