Black Hawk leci do Wielkiej Brytanii

  • 6.07.2016, 17:30 (aktualizacja 06.07.2016 17:32)
  • Opr. red/materiały prasowe
Podziel się:
Oceń:
Black Hawk leci do Wielkiej Brytanii PZL Mielec
Inżynierowie z PZL Mielec finalizują przygotowania wyprodukowanego w naszym mieście, uzbrojonego modelu helikoptera Sikorsky Black Hawk do lotu do Farnborougha.

Wielozadaniowy helikopter S-70i Black Hawk w wersji uzbrojonej, wyprodukowany przez pracowników PZL Mielec, odleci z Mielca do Farnborough w Wielkiej Brytanii w czwartek, 7 lipca. Będzie stanowił centralny element pawilonu wystawowego spółki matki, Lockheed Martin.

Dysponując reprezentatywnym wyborem pocisków, rakiet, dział i czujników celu najnowszej generacji używanych w NATO, nowy śmigłowiec ma za zadanie pokazać, w jaki sposób PZL Mielec może spełnić wymagania polskiego MON lub międzynarodowych klientów, jeżeli chodzi o wielozadaniowy, sprawdzony w walce helikopter z tymi samymi silnikami i charakterystyką osiągów co helikoptery BLACK HAWK służące w U.S. Army.

- Black Hawk jest preferowanym helikopterem bojowym dla U.S Army i 30 klientów międzynarodowych. Już w tej chwili daje pracę ponad 1500 pracownikom w PZL Mielec i kolejnym tysiącom u ponad 50 polskich dostawców, a także u partnerów regionalnych, takich jak Aero Vodochody w Czechach - twierdzi Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec: - Jesteśmy dumni z naszego produktu, dumni z bardzo pozytywnej reakcji naszych międzynarodowych klientów, dumni z wkładu, jaki mamy w polską gospodarkę poprzez zyski z eksportu generowane dzięki obecności naszej firmy w USA i na innych rynkach międzynarodowych.

Podczas odbywających się co dwa lata Międzynarodowych TargiówLotniczych Farnborough goście będą też mieli okazję obserwować w powietrzu produkowane przez Lockheed Martin samoloty: myśliwiec F-35B Lightning II i latającą cysternę KC-130J.

Opr. red/materiały prasowe

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe