Znamy już najładniejszą i bezpieczną posesję z gminy Borowa [ZDJĘCIA]

  • 2.01.2018, 14:48 (aktualizacja 02.01.2018 14:53)
  • Arkadiusz Łysoń
Podziel się:
Oceń:
Znamy już najładniejszą i bezpieczną posesję z gminy Borowa [ZDJĘCIA] A. Łysoń
Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Borowa organizatorzy rozstrzygnęli jubileuszową X edycję konkursu na najładniejszą i bezpieczną posesję na terenie gminy Borowa.

Dzięki konkursowi gminne miejscowości są coraz piękniejsze, zadbane i uporządkowane. W swoich założeniach konkurs zachęca do poprawy estetyki zabudowy i otoczenia, bezpieczeństwa oraz warunków higieniczno-sanitarnych, a co za tym idzie, poprawia się  wizerunek wsi. Do tej edycji zgłosiło się w sumie 12 osób – właścicieli posesji i gospodarstw.


Organizatorem konkursu rozstrzygniętego 29 grudnia był wójt gminy Borowa, współorganizatorem zaś Oddział Terenowy KRUS w Mielcu.


Komisja konkursowa, którą powołał wójt, obradowała w sześcioosobowym składzie: Alina Piątkowska (przewodnicząca), Sebastian Stachowicz, Marian Taran, Andrzej Karwacki, Wacław Graniczka i Monika Występek.


18 lipca ubiegłego roku komisja konkursowa wizytowała wszystkie 12 posesji, których właściciele zgłosili pisemną deklarację uczestnictwa w konkursie. Członkowie komisji przyznawali uczestnikom liczbę punktów w skali od 1 do 10. O kolejności miejsc w poszczególnych kategoriach decydowała suma punktów przyznanych przez wszystkich członków komisji konkursowej.


Komisja oceniała przede wszystkim ogólny wygląd (posesji, ogrodu i gospodarstwa), ogólny stan techniczny, zagospodarowanie i utrzymanie zieleni, ład i porządek na posesji oraz elementy charakterystyczne dla polskiej wsi.


- Ta ciężka praca na rzecz upiększania swoich posiadłości jest przykładem dla innych. Dziękuję za samo uczestnictwo, gdyż to jest najważniejsze - mówił Marian Taran, przewodniczący Rady Gminy w Borowej. - W swoje podwórka i gospodarstwa włożyliście dużo pracy i wysiłku, pokazaliście, na co was stać – dodał, dziękując wszystkim sponsorom nagród oraz składając noworoczne życzenia.


Podsumowania minionego roku oraz plany na nowy 2018 rok przedstawił wójt gminy Władysław Błażejowski. Na zakończenie podziękował za owocną współpracę w 2017 roku radnym, sołtysom, pracownikom gminy i wszystkim mieszkańcom  oraz złożył serdeczne życzenia na kolejny rok.
Uroczystą sesję uświetniła swoim występem gminna Kapela Ludowa "Borowiacy".

Laureaci w kategorii najładniejszy ogród
1 miejsce: Janusz Kokoszka z Woli Pławskiej
2 miejsce: Izabela Miłoś-Załucka z Pława
3 miejsce: Stefania Kiełbasa z Borowej

Laureaci w kategorii najładniejsza posesja wiejska
1 miejsce: Małgorzata Polit z Glin Małych
2 miejsce: Agnieszka Spyra-Jędrzejowska z Borowej
3 miejsce: Agnieszka Bogdan z Sadkowej Góry

Laureaci w kategorii najładniejsza i bezpieczna posesja rolnicza
1 miejsce: Zofia Rado z Glin Małych
2 miejsce: Stanisław Bielawa z Borowej
3 miejsce: Beata Chrabąszcz z Borowej

Arkadiusz Łysoń

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe