Kronospan nie zgadza się z decyzją UOKiK. Będzie odwołanie.

  • 29.12.2017, 15:15
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Kronospan nie zgadza się z decyzją UOKiK. Będzie odwołanie. S. Burek
Zarządy spółek Kronospan Szczecinek sp. z o.o. i Kronospan Mielec sp. z o.o. informują, że w dniu 28 grudnia 2017 roku doręczono spółkom decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczącą prowadzonego postępowania antymonopolowego i rzekomego stosowania przez spółki praktyk, ograniczających konkurencję na rynku płyt wiórowych i pilśniowych. Decyzja stwierdza naruszenie przepisów ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów oraz nakłada na spółki karę pieniężną na podstawie art. 106 ust. 1 i 2 ww. ustawy.

Już po wstępnej analizie uzasadnienia decyzji, spółki z całą mocą podkreślają, iż nie zgadzają się z przedstawionymi w niej tezami oraz stanowiskiem Prezesa UOKIK oraz będą odwoływać się od decyzji zarówno w kwestii postawionych zarzutów, jak i wysokości nałożonej na spółki kary. W toku przeprowadzonej analizy zebranej dokumentacji spółki nie zidentyfikowały bowiem naruszeń prawa konkurencji, które uzasadniałyby wydanie przedmiotowej decyzji. Pragniemy również poinformować, że pracownicy, odpowiedzialni za kontakty handlowe zostali przeszkoleni w zakresie znajomości i przestrzegania przepisów o ochronie konkurencji.  
 
- Postępowanie, prowadzone przez Prezesa UOKIK odnosi się do okresu od 2008 do 2011 roku. Co istotne, w decyzji stwierdzono zaniechanie stosowania nieuczciwych praktyk (których fakt istnienia spółki konsekwentnie kwestionują) z dniem 7 września 2011 roku. W naszej ocenie wszystkie działania podejmowane przez Kronospan wpływają na poprawę i rozwój konkurencyjności w branży - informuje Biuro Prasowe Kronospan

Decyzja Prezesa UOKiK nie ma wpływu na bieżącą działalność oraz na prowadzone inwestycje Kronospanu, które są i będą prowadzone zgodnie z dotychczasowymi harmonogramami - dodają przedstawiciele zakładu.

 

Szymon Burek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
tytuss
tytuss 29.12.2017, 20:30
Spytajcie P. Starosty :-) Tymuły dla czego broni tej firmy ? i kim albo czym był w tej firmie ?
Ja
Ja 30.12.2017, 11:31
Włazi w *** każdemu u kogo moze zarobic ale jego koniec jest już bliski
fajfi***tymułagawuszowice
fajfi***tymułagawuszowice 29.12.2017, 20:13
Ten trucicielski zakład niewolniczy powinien zostać zlikwidowany !

Pozostałe