Żeby uczniowie pokochali sport! Nowe inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnycvh

  • 28.12.2017, 10:36 (aktualizacja 28.12.2017, 11:05)
  • A. Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Żeby uczniowie pokochali sport! Nowe inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnycvh
Uczniowie dwóch mieleckich szkół ponadgimnazjalnych mogą już korzystać z nowych i wyremontowanych obiektów sportowych. Zakończyły się powiatowe inwestycje sportowe przy Zespole Szkół Technicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącym.

Obydwie inwestycje zostały oficjalnie oddane do użytku 14 grudnia.

Najpierw przedstawiciele starostwa wraz z przedstawicielami szkoły otworzyli przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu nowy kompleks sportowy. Powstało tam boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, trawiaste boiska do piłki siatkowej, 60-metrowa bieżnia i skocznia, a także – prowadzący do tych obiektów – podziemny łącznik. Zadania kosztowały ponad 1,6 miliona złotych. Poświęcenia nowej infrastruktury dokonał ks. proboszcz Bogusław Połeć.

- Rozbudowa bazy sportowej naszej szkoły była bardzo wyczekiwana przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że te otwarte dziś obiekty przyczynią się do rozwoju zainteresowań młodzieży oraz uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego – mówi Mariusz Wojciechowski, dyrektor szkoły.

Następnie w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu zakończył się wart ponad 600 tys. złotych kompleksowy remont sali gimnastycznej oraz towarzyszących jej zapleczy. Wraz z wybudowanym dwa lata temu boiskiem, obiekt ten tworzy kompleks sportowy umożliwiający przeprowadzanie atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego zarówno w lecie, jak i zimie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zrealizować tę inwestycję. Potrzebna była tej szkole. Teraz mamy prawie dokończony kompleks sportowy, marzymy jeszcze o siłowni zewnętrznej, którą chcemy wybudować - mówi Radosław Kluza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. - Cieszę się, że młodzież odnosząca sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej będzie miała wreszcie warunki do tego, by ćwiczyć tutaj, we własnej szkole. Szczególnie że poprawiła się nie tylko infrastruktura sportowa, ale i zaplecza sanitarne – dodał.

- Wraz z zarządem powiatu mieleckiego jesteśmy dumni z tego, że udało nam się oddać do użytku kolejne dwie duże inwestycje sportowe. Serdecznie dziękujemy wykonawcom za solidne i terminowe wykonanie zadań, a także Ministerstwu Sportu i Turystyki, które dofinansowało je kwotą ponad 600 tys. złotych – mówił starosta Zbigniew Tymuła.

W planach na przyszły rok mamy budowę boiska pod balonowym przykryciem przy II Liceum Ogólnokształcącym, a także inne zadania, które przedstawimy już wkrótce – dodał.

Obydwa spotkania uświetniły występy artystyczne uczniów.

 

 

A. Łysoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe