Korso w Leliwie

  • 13.12.2017, 10:24 (aktualizacja 13.12.2017 10:41)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Korso w Leliwie
Wciąż zastanawiasz się nad wzięciem udziału w konkursie Miss Mielca 2018? Nie zwlekaj, czasu na zgłoszenie jest coraz mniej.

Przygotowania do gali Miss Mielca 2018 nabierają tempa. Zdradzamy coraz więcej sekretów związanych z konkursem, przedstawiamy osoby, które wraz z Tygodnikiem Regionalnym Korso będą współtworzyły tę edycję wyborów Miss.

Kilka dni temu redaktorzy Korso - Szymon Burek i Marietta Mateja Nowak, z redaktor naczelną Katarzyną Sobieniewską – Pyłką na czele, odwiedzili Radio Leliwa. Gośćmi specjalnymi audycji byli stylista Kuba Smoleń oraz prowadząca galę Ilona Jankowska – Mokrzycka.

 

 

Metamorfozy

Kubę Smolenia czytelnicy Korso z pewnością już dobrze znają, bo to główny stylista Metamorfoz z Korso, które ukazywały się w gazecie co tydzień w czasie wakacji. W rozmowie z Tomaszem Łępą, dziennikarzem Radia Leliwa, stylista wspominał projekt, w którym brał udział. - Na początku był pomysł, spotkaliśmy się w redakcji, była burza mózgów. Ustaliliśmy wtedy, że chcemy zaprosić panie, by pomóc im w ich ubiorze, w odnalezieniu własnego stylu i pewności siebie.  Na początku wydawało się, że problem leży tylko w kwestii ubrań, dopiero później okazywało się, że leży on zupełnie gdzie indziej, głębiej, bo często w ich psychice. Pracowaliśmy wspólnie, by na koniec dnia każda z pań czuła się lepiej. 

Metamorfozy z Korso cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno pod względem liczby zgłoszeń, jak i wśród czytelników tygodnika. Wakacyjny projekt udowodnił nam, że Mielec to miasto pięknych i odważnych kobiet. Podobne wnioski można wysnuć także teraz, gdy do redakcji spływają zgłoszenia do jednego z największych konkursów w naszym mieście – Miss Mielca 2018.

Zadania stylisty

W organizację i przygotowanie konkursu zaangażowanych jest wiele osób, w tym sztab specjalistów ze świata mody i show biznesu. - Moja praca przy wyborach Miss Mielca będzie polegała przede wszystkim na tym, by uświadomić kandydatkom, że ten konkurs to dopiero początek ich drogi. Zwyciężyć to jedno, a przetrwać w tym biznesie, zrobić karierę to drugie. Opowiem im trochę o świecie mody, o tym, kto jest kim, do kogo warto się udać, jak należy pracować na sesji, czy mogą odmówić styliście lub innej osobie, która coś im proponuje, a to niezgodne jest to z ich ideologią i przekonaniami – tłumaczy Jakub Smoleń. - Pokażę im, jak dobrze zaprezentować się przed publicznością. Będziemy mieć też warsztaty teoretyczno – praktyczne. Poza tym popracuję też nad ich chodem po wybiegu, a także będę stylizować sesję promującą konkurs – dodaje stylista.

Ilona Jankowska - Mokrzycka

W trakcie audycji w Radiu Leliwa mieliśmy okazję posłuchać także jednej z prowadzących nadchodzącą galę – Ilony Jankowskiej – Mokrzyckiej. - Pierwszy raz wystąpię w roli konferansjera, myślę, że będę miała mocne wsparcie. Przede wszystkim cieszę się, że będę pracowała z wieloma przyjaciółmi, którzy w Mielcu mnie mocno wspierają przy innych projektach, które organizuję – zaczęła swoją wypowiedź reżyserka i producentka pokazów mody. Ilona nawiązała także do jednego z nieodzownych elementów konkursów piękności – do stresu. - To jest bardzo indywidualna kwestia. Na pewno część dziewczyn będzie podchodziła do konkursu z radością i spokojem, inne natomiast będą się stresować. Błysk reflektorów, duża publika w każdym wzbudzą różne emocje, ale czy aktor wychodzący na scenę tego stresu nie ma? Oczywiście, że ma. Mogę jednak obiecać, że wszystkie dziewczyny będą miały świetne wspomnienia – mówiła na antenie prowadząca galę.

Czekamy na ciebie!

Nabór do konkursu Miss Mielca 2018 trwa nadal. Każda dziewczyna mająca od 17 do 25 lat wciąż ma szansę zostać najpiękniejszą mielczanką. Wystarczy zgłosić się do konkursu. - Miss Mielca to tak naprawdę wstęp do przygody związanej z konkursami piękności. Taki konkurs może dać im wiele, oprócz tego, że mogą startować w dalszych etapach, na przykład Miss Polonia czy Miss Polski. Mogą też pójść w stronę modelingu, pracować na wybiegu, brać udział w sesjach zdjęciowych. Możliwości jest wiele – zachęca stylista Jakub Smoleń.

 

 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe