Podsumowano Turniej Mieleckie Skrzydła. Sukces mieleckiej szermierki

  • 11.12.2017, 10:38 (aktualizacja 11.12.2017 16:17)
  • E. T.
Podziel się:
Oceń:
Podsumowano Turniej Mieleckie Skrzydła. Sukces mieleckiej szermierki
Pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca w sobotę, 25 listopada, w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przy ulicy Jagiellończyka odbył się Turniej Szermierczy – Mieleckie Skrzydła.

Organizatorami tej imprezy były dwa mieleckie kluby zajmujące się szermierczym szkoleniem – MKS Gryf Mielec i PTG Sokół 1893 Mielec. Wychowankowie tych klubów od lat odnoszą wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. 

Z tej okazji trenerzy Zbigniew Żola (Sokół) i Lesław Lechociński (Gryf) z rąk wykonującego zadania i kompetencje prezydenta Mielca, Jana Myśliwca, odebrali okolicznościowe dyplomy i upominki.

 

 

Zarząd klubu MKS Gryf Mielec reprezentowany przez prezesa Mirosława Basara uhonorował także swoich złotych medalistów w drużynie oraz medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w szpadzie w kategorii młodzik: Piotra Urbana, Pawła Urbana, Szymona Tarachanowicza i Macieja Kaźmierskiego.

Zorganizowany po raz pierwszy turniej Mieleckie Skrzydła miał zarówno krajową (m.in. kluby z Wrocławia czy Lublina), jak i międzynarodową obsadę (Słowacja, Ukraina). Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Zawody były jednocześnie mistrzostwami województwa podkarpackiego.

Emocji w pojedynkach zarówno wśród najmłodszych, jak i najstarszych zawodników nie brakowało. Mieleccy zawodnicy walczyli jak zwykle bardzo dobrze, zajmując w zawodach czołowe lokaty. W kategorii junior młodszy – Piotr Urban był trzeci, Paweł Urban piąty, Szymek Tarachanowicz jedenasty, Maciek Kaźmierski dwunasty (wszyscy Gryf).

Do wzorowego zorganizowania tej imprezy, oprócz działaczy obu mieleckich klubów, dzięki zaangażowaniu osobistemu i finansowemu walnie przyczynili się rodzice naszych szermierzy. 

 

 

E. T.
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe