Turniej "Mieleckie Skrzydła"

  • 6.12.2017, 12:33
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Turniej "Mieleckie Skrzydła"
Pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca w sobotę 25 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przy ulicy Jagiellończyka odbył się Turniej Szermierczy – Mieleckie Skrzydła.

Organizatorami tej imprezy były dwa mieleckie kluby zajmujące się szermierczym szkoleniem – MKS Gryf Mielec i PTG Sokół 1893 Mielec. Wychowankowie tych klubów od lat odnoszą wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Z tej okazji trenerzy Zbigniew Żola (Sokół) i Lesław Lechociński (Gryf) z rąk wykonującego zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca odebrali okolicznościowe dyplomy i upominki.

Zarząd klubu MKS Gryf Mielec reprezentowany przez prezesa Mirosława Basara uhonorował także swoich złotych medalistów w drużynie oraz medalistów indywidualnych Mistrzostw Polski w szpadzie w kategorii młodzik: Piotra Urbana, Pawła Urbana, Szymona Tarachanowicza i Macieja Kaźmierskiego.

Zorganizowany po raz pierwszy turniej Mieleckie Skrzydła miał zarówno krajową (m.in. kluby z Wrocławia czy Lublina) jak i międzynarodową obsadę (Słowacja, Ukraina). Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Zawody były jednocześnie mistrzostwami województwa podkarpackiego. Emocji w pojedynkach zarówno wśród najmłodszych jaki i najstarszych zawodników nie brakowało. Mieleccy zawodnicy walczyli jak zwykle bardzo dobrze zajmując w zawodach czołowe lokaty.

Do wzorowego zorganizowania tej imprezy oprócz działaczy obu mieleckich klubów, dzięki zaangażowaniu osobistemu i finansowemu walnie przyczynili się rodzice naszych szermierzy.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe