Współpraca organizacji pozarządowych i władz miasta

  • 6.12.2017, 12:16
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Współpraca organizacji pozarządowych i władz miasta
W środę 29 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne mieleckich organizacji pozarządowych.

Jest to pierwsza tego typu inicjatywa wzmacniająca współpracę między podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, które zostało zorganizowane z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (MRDPP).

-Na co dzień Państwo pracują na rzecz innych, dlatego proszę pozwolić, by tym razem  przedstawiciele samorządu miasta Mielca przygotowali coś specjalnie dla Państwa – tymi słowami zwrócił się z zaproszeniem do przedstawicieli wszystkich mieleckich organizacji pozarządowych Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca – Jan Myśliwiec.

Inicjatywa integracji spotkała się z dużym odzewem, o czym świadczy 120 uczestników spotkania reprezentujących ponad 40 różnych podmiotów pozarządowych. W przedsięwzięciu uczestniczyli także przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego, Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Mieleckiego oraz Mieleckiej Rady Seniorów.

Prowadzący spotkanie – przewodnicząca MRDPP Anna Marek oraz wiceprzewodniczący Marek Zalotyński, zaprezentowali dotychczasową działalność Rady Pożytku, powołanej na pierwszą kadencję w maju 2016 r. Jedną z inicjatyw jest przyznanie wyróżnienia dla organizacji pozarządowej niosącej ogień przykładu obywatelskiego zaangażowania w życie społeczne miasta.

Głosowaniem większości członków Rady Pożytku statuetka Prometeusza została przyznana Mieleckiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za dekadę działalności w obszarze aktywizacji osób starszych.

Wieczorne spotkanie uświetnił występ Stowarzyszenia Miłośników Tańca GALA oraz grupy teatralnej Senior Show z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. -Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku kolejne organizacje miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości i działalności – podsumowała występy Anna Marek.

Niespodzianką przygotowaną dla uczestników był film „Pozarządowy Mielec” przedstawiający w krótkich ujęciach ponad 35 różnych organizacji działających na rzecz mieszkańców Mielca.  Zaprezentowany film będzie można obejrzeć na kanale youtube miasta Mielca.

Film nie ma zakończenia, dlatego organizacje, które chciałby się w nim zaprezentować proszone są o przesyłanie swojego materiału lub o kontakt z Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w celu ustalenia szczegółów nagrania.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe