Szpital zmieni nazwę! Mielecka lecznica szpitalem specjalistycznym

  • 6.12.2017, 11:58 (aktualizacja 07.12.2017 21:24)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Szpital zmieni nazwę! Mielecka lecznica szpitalem specjalistycznym
Już od przyszłego roku Szpital Powiatowy w Mielcu zmienia swój status i stanie się szpitalem specjalistycznym.

Pomysł zmiany nazwy szpitala pojawił się wtedy, gdy dyrektorem była Ewa Korpanty. Mielecki szpital ma wiele specjalistycznych oddziałów. Pracują w nim lekarze z dużym doświadczeniem. Zmiana nazwy szpitala jest przede wszystkim ważną zmianą wizerunkową. Doda to prestiżu mieleckiej placówce. Otworzy możliwość nawiązania szerokiej współpracy mieleckiego szpitala z Uniwersytetem Rzeszowskim i studentami medycyny.

 

 

Ze względu  na  zmianę nazwy, wymagana jest także zmiana statutu szpitala. Warto przypomnieć, że mielecki szpital został zakwalifikowany do najwyższej, trzeciej kategorii, co oznacza, że przyszłym roku ma zagwarantowane finansowanie świadczeń medycznych na wszystkich oddziałach.

Szpital nadal będzie instytucją prowadzoną przez powiat mielecki. 

 

 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe