Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przecławiu.

  • 06.12.2017, 11:10 (aktualizacja 06.12.2017, 11:18)
  • Msk

Podziel się:

Oceń:

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Przecławiu. Urząd Miejski w Przecławiu
11 listopada w Przecławiu odbyły się obchody gminne z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, a za oprawę muzyczną odpowiadała Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław.

Dalsza część uroczystości przeniosła się na rynek w Przecławiu, gdzie nastąpiło złożenie meldunku gospodarzowi gminy Burmistrzowi Przecławia. Swój program artystyczny wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przecławiu, oraz członkowie Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław. Następnie nastąpiła zmiana warty pod pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny Bohaterów Ziemi Przecławskiej. Salwę honorową wykonali członkowie Stowarzyszenia im. 5 PSK z Dobrynina. Przybyli złożyli następnie kwiaty. Obchody zakończył niepodległościowy pokaz pirotechniczny.

W uroczystościach gminnych z okazji 11 listopada oprócz zaproszonych gości, władz samorządowych, delegacji szkół, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców gminy wzięły również udział dzieci wraz z rodzicami z Samorządowego Przedszkola w Przecławiu i Szkółki Młodego Piłkarza w Tuszymie.


 

Msk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe