Inwestycje miejskie vs. powiatowe. Komentarz Joanny Rębisz

  • 5.12.2017, 12:35 (aktualizacja 05.12.2017 12:37)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Inwestycje miejskie vs. powiatowe. Komentarz Joanny Rębisz
Minęły już trzy lata od wyborów samorządowych, po których mieszkańcy Mielca i powiatu wiele sobie obiecywali. Kadencja powoli dobiega końca, rządzący miastem i powiatem są, jak się wydaje, z siebie i swoich osiągnięć bardzo zadowoleni, tylko powodów jakby do tego zadowolenia brak. Oczywiście, coś się dzieje, jakieś inwestycje są czynione.

Inwestycje drogowe realizowane w otoczeniu SSE w Mielcu to trochę mało jak na możliwości powiatu. Poprawa infrastruktury sportowej w szkołach, których organem założycielskim jest powiat, jak również budowa chodników w ciągu dróg powiatowych są godne pochwały, nie zapominajmy jednak, że leży to w zakresie obowiązków nałożonych na powiat przez ustawodawcę.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez powiat jest poprawa dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych przez Szpital Powiatowy w Mielcu. Wreszcie zmodernizowano SOR oraz oddział chirurgii naczyniowej. Cieszy zapowiedź przebudowy bloku operacyjnego. Tylko dlaczego te bardzo potrzebne inwestycje były do tej pory wstrzymywane? Na co czekano? Na zakończenie kadencji i przecinanie wstęgi tuż przed wyborami w nadziei, że wyborcy zapomną o trzech latach zastoju, oszołomieni wspaniałościami oddawanych do użytku oddziałów wybiorą starą nową władzę? Niestety, widoczny jest brak systematyczności w działaniu i robienie wszystkiego pod publikę.

W inwestycjach leżących po stronie miasta szału nie ma.  Winą za marazm inwestycyjny należy obarczać w równej mierze prezydenta, jak i radę miasta, którzy potrafią wzajemnie zablokować inicjatywy drugiej strony. Wzajemne przeciąganie liny trwa od początku kadencji, dlatego efekt jest, jaki jest. Czyli żaden. Miasto koncentruje się na realizowaniu drobnych inwestycji. Biblioteka, jak stała, tak stoi. Hala sportowa, zwana hangar-areną, zniknęła z mapy topograficznej miasta, nie wiadomo na jak długo. Za jedyną większą realizowaną przez miasto inwestycję, którą ukończono, można od biedy uznać remont placu Armii Krajowej. Efekt jaki jest, każdy widzi. Jednym się podoba, drugim nie. Nie można jednak nie zauważyć, że była to tylko zmiana tapety, przysłowiowe "pudrowanie trupa". Zapewne były jeszcze inne inwestycje, ważne dla mieszkańców, jednakże miały one wymiar lokalny, osiedlowy. Nie zmienia to jednak faktu widocznego zastoju i braku jednomyślności w ustaleniu priorytetów inwestycyjnych.  

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ferdynand
Ferdynand 7.12.2017, 07:41
Gra pod publikę populistyczna i niezmiennie zakłamana.

Pozostałe