Zmarła w altance śmietnikowej w centrum miasta. Reagujmy!

  • 5.12.2017, 11:19 (aktualizacja 05.12.2017 15:58)
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Zmarła w altance śmietnikowej w centrum miasta. Reagujmy!
W ubiegły piątek w altance śmietnikowej znajdującej się przy ul. Warszawskiej 6 w Mielcu przypadkowy przechodzień znalazł niedającą znaków życia kobietę. Jak się okazało, 51-latka nie żyła.

Przybyły na miejsce prokurator wykluczył, aby ktoś przyczynił się do jej śmierci. Kobieta zmarła najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych.  Jak się dowiedzieliśmy, nie pochodziła z Mielca. Zameldowana była w schronisku dla bezdomnych w Dębicy, a w Mielcu była przejazdem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności jej śmierci.

Kilka kolejnych miesięcy to dla mieleckich funkcjonariuszy okres wzmożonej pracy na rzecz ochrony życia i zdrowia osób bezdomnych. Policjanci patrolują i sprawdzają miejsca gromadzenia się tych, którzy nie mają dachu nad głową, a także sprawdzają tereny przydworcowe, ogródki działkowe, kanały ciepłownicze i opuszczone budynki. Funkcjonariusze liczą także na sygnały od mieszkańców Mielca i powiatu.

W Mielcu osoby bezdomne mogą otrzymać ciepły posiłek w jadłodajni CARITAS, działającej przy parafiach pod wezwaniem św. Mateusza oraz MBNP.

Żywność dla bezdomnych wydawana jest również w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej znajdującym się przy ul. Łukasiewicza 1c w Mielcu. Natomiast odzież i obuwie mogą otrzymać w Polskim Czerwonym Krzyżu, który znajduje się przy ul. Żeromskiego 22 w Mielcu.

Całodobowy pobyt dla osób długotrwale bezdomnych, nieposiadających wystarczających do życia dochodów oferuje Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta przy ulicy Sandomierskiej 19 w Mielcu. Najbliższe schronisko dla bezdomnych kobiet znajduje się w Dębicy. 

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
(*).
(*). 13.12.2017, 22:35
(*)
xx
xx 5.12.2017, 20:15
Spoczywaj w spokoju [*]
Zyga
Zyga 5.12.2017, 20:11
Starówka to nie Centrum to zaścianek.

Pozostałe