Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak

  • 30.11.2017, 08:52
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak
Drugi raz w historii Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej przyznało Pieczęcie Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis. Medale dostają osoby niezwykle aktywne społecznie. W tym roku odznaczeni zostali prof. Władysław Szafer i inż. Józef Oleksiak.

 

Medale wręczono 10 listopada, podczas dorocznych niepodległościowych śpiewanek w pałacu Oborskich w Mielcu. Warto przypomnieć, że honorowe odznaczenie Pieczęć Zasług Obywatelskich ustanowił Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu na początku 2016 roku.

 Odznaczenie jest przyznawane postaciom wybitnie zasłużonym w działalności na rzecz środowiska lokalnego. Wręcza się je obywatelom charakteryzującym się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącym autorytet obywatelskiego i społecznikowskiego działania oraz postępowania, obywatelom promującym naszą Małą Ojczyznę w kraju i na świecie, godnym naśladowania dla nas wszystkich oraz kolejnych pokoleń mieleckiej społeczności.

Kapituła składająca się z przedstawicieli wybranych przez Zarząd TMZM, przedstawicieli desygnowanych przez Prezydenta Miasta Mielca oraz Starostę Powiatu Mieleckiego na swoim posiedzeniu w dniu 30 października postanowiła uhonorować tym szlachetnym odznaczeniem spośród osób nieżyjących  prof. Władysława Szafera, patrona TMZM, patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu oraz patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Rzemieniu. Spośród osób żyjących  Józefa Oleksiaka. Kandydatura prof. Władysława Szafera zgłoszona została przez Stowarzyszenie "Odrodzony Mielec", a kandydatura  Józefa Oleksiaka przez Klub Miłośników Lotnictwa TMZM.

 W imieniu prof. Władysława Szafera medal oraz statuetkę odebrał Marek Paprocki, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu, której patronem jest prof. Szafer,  wraz z delegacją samorządu uczniowskiego szkoły. Taka była wola wnuczka profesora – Władysława Szarskiego, który nie mógł przybyć na uroczystość. Józef Oleksiak odebrał odznaczenie osobiście.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe