Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak

  • 30.11.2017, 08:52
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Pieczęcie Zasług Obywatelskich rozdane. Laureatami prof. Szafer i Józef Oleksiak
Drugi raz w historii Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej przyznało Pieczęcie Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis. Medale dostają osoby niezwykle aktywne społecznie. W tym roku odznaczeni zostali prof. Władysław Szafer i inż. Józef Oleksiak.

 

Medale wręczono 10 listopada, podczas dorocznych niepodległościowych śpiewanek w pałacu Oborskich w Mielcu. Warto przypomnieć, że honorowe odznaczenie Pieczęć Zasług Obywatelskich ustanowił Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu na początku 2016 roku.

 Odznaczenie jest przyznawane postaciom wybitnie zasłużonym w działalności na rzecz środowiska lokalnego. Wręcza się je obywatelom charakteryzującym się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącym autorytet obywatelskiego i społecznikowskiego działania oraz postępowania, obywatelom promującym naszą Małą Ojczyznę w kraju i na świecie, godnym naśladowania dla nas wszystkich oraz kolejnych pokoleń mieleckiej społeczności.

Kapituła składająca się z przedstawicieli wybranych przez Zarząd TMZM, przedstawicieli desygnowanych przez Prezydenta Miasta Mielca oraz Starostę Powiatu Mieleckiego na swoim posiedzeniu w dniu 30 października postanowiła uhonorować tym szlachetnym odznaczeniem spośród osób nieżyjących  prof. Władysława Szafera, patrona TMZM, patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu oraz patrona Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Rzemieniu. Spośród osób żyjących  Józefa Oleksiaka. Kandydatura prof. Władysława Szafera zgłoszona została przez Stowarzyszenie "Odrodzony Mielec", a kandydatura  Józefa Oleksiaka przez Klub Miłośników Lotnictwa TMZM.

 W imieniu prof. Władysława Szafera medal oraz statuetkę odebrał Marek Paprocki, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu, której patronem jest prof. Szafer,  wraz z delegacją samorządu uczniowskiego szkoły. Taka była wola wnuczka profesora – Władysława Szarskiego, który nie mógł przybyć na uroczystość. Józef Oleksiak odebrał odznaczenie osobiście.

Szymon Burek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe