Brakuje 2 mln na budowę biblioteki. Radni na razie wstrzymują się z decyzją.

  • 29.11.2017, 14:38 (aktualizacja 29.11.2017, 15:39)
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Brakuje 2 mln na budowę biblioteki. Radni na razie wstrzymują się z decyzją. S. Burek
W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta (28 listopada) radni obradowali nad przekazaniem kwoty 2 mln złotych do inwestycji modernizacji Biblioteki Miejskiej. Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg. Można już podpisać umowę z wykonawcą. Jednak Radni PiS uważają, że z decyzją na przekazanie kolejnych funduszy trzeba wstrzymać się do momentu otwarcia ofert przetargowych na budowę hali sportowej MOSIR.

Miejscy urzędnicy pracują nad rozpoczęciem dwóch ogromnych inwestycji w Mielcu. Modernizacja Biblioteki Miejskiej będzie kosztować ok. 20 mln złotych. To najtańsza oferta jaką zaproponował jeden z oferentów w miejskim przetargu. Przed podpisaniem umowy z wykonawcą trzeba jeszcze zabezpieczyć dodatkowe 2 mln złotych. Dlatego też na sesji pojawiła się stosowna uchwała w tej sprawie. 

W trakcie dyskusji na temat uchwały wypowiedział się radny Józef Stala, który w imieniu radnych PiS zgłosił wniosek o wykreślenie tej uchwały z porządku obrad. Dodał, że decyzja w tej sprawie powinna być podjęta dopiero w momencie otwarcia ofert na budowę hali sportowej MOSIR (czyli po czwartku 30 września). 

Radni ostatecznie zdecydowali, że na chwilę obecną 2 mln złotych nie trafi na modernizację. Warto przypomnieć, że przetarg musi być rozstrzygnięty do 24 grudnia. Do tego czasu władze miasta muszą podpisać umowę z wykonawcą. Jeśli tego nie zrobią to trzeba będzie wybrać kolejną ofertę z przetargu, a ta jest droższa już o 3 miliony złotych. To generuje jeszcze większe koszty. Na koniec wypowiedział się jeszcze Przewodniczący Rady Marian Kokoszka, który uważa, że radni muszą zapoznać się z najnowszym konkursem dotacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowy program dotacyjny MKIDN otwiera możliwość pozyskania pieniędzy na tworzenie tzw. e-bibliotek. 

Posłuchaj Wiceprezydenta Jana Myśliwca:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Posłuchaj radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jakuba Ceny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

Szymon Burek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mielczanka
Mielczanka 03.12.2017, 07:28
Tak dziadowskiego zarządzania miastem nie ma chyba nigdzie. Ciężkie pieniądze wydaje się na projekty typu Park Leśny gdzie zniszczono górkę do jazdy na sankach dla małych dzieci a zrobiono niby tor ale nikt nie pomyślał że pod mostkiem śniegu nie ma i zanim saneczkarz się rozpędzi to zatrzymuje się pod mostem. Debil doradza idiocie a cymbał mu kibicuje. Nie ma hali, nie ma biblioteki. Są radni jeden w jeden kieszonkowi politycy. Zabrać im diety i przeznaczyć na bibliotekę .

Pozostałe