Ważne szkolenie dla diabetyków

  • 28.11.2017, 09:41
  • Szymon Burek
Podziel się:
Oceń:
Ważne szkolenie dla diabetyków
Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Mielcu zorganizowało szkolenie dla mieszkańców Mielca i okolic.

W spotkaniu udział wzięło 86 osób, a także licznie zaproszeni goście – wykonujący zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, prezes zarządu oddziału wojewódzkiego Andrzej Mielcarek oraz prezes terenowego Koła w Podleszanach Danuta Zaremba.

Szkolenie edukacyjne rozpoczął wiceprezes Koła Adam Kupiec. Prezes Zofia Seternus przedstawiła sprawozdanie z pobytu grupy diabetyków na turnusie szkoleniowo – integracyjnym. Częściową dotację na ten cel przekazał Urząd Miejski w Mielcu.

Tematem pierwszego wykładu lekarza med. Stanisława Mazura z Rzeszowa były „Powikłania sercowo-naczyniowe – zasady leczenia nadciśnienia tętniczego u chorych na cukrzycę typu II.  Drugim wykładowcą był  lek. med. Paweł Łańko (także z Rzeszowa). Jego wykład dotyczył ,,Profilaktyki raka jelita grubego”.

W trakcie wykładów wszyscy mogli bezpłatnie sprawdzić gospodarkę węglowodanową, białkową i tłuszczową poprzez badanie: HbA1C, lipidogram, kreatynina, mocz i eGFR.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe