Aeroklub z nagrodą wysokich lotów. Jest jedną z najlepszych organizacji pozarządowych!

  • 28.11.2017, 09:36
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Aeroklub z nagrodą wysokich lotów. Jest jedną z najlepszych organizacji pozarządowych!
Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego "NGO Wysokich Lotów" w kategorii: nauka, edukacja, sport i środowisko. Komisja konkursowa doceniła duży wkład pracy w organizację szkoleń lotniczych oraz organizację imprezy masowej wraz z pokazami lotniczymi.

 

Stowarzyszenie prowadzi swoją działalność szkoleniową i sportową dzięki zaangażowaniu wielu ludzi z pasją, którzy poświęcają swój wolny czas na rozwój tej działalności. Dzięki temu Aeroklub Mielecki buduje już od kilku lat swoją renomę w regionie. Obecnie jest uznawany za jeden z najbardziej przyjaznych i najlepiej rozwijających się aeroklubów w Polsce.

 

Działania, które organizacja podejmuje, to między innymi rozwijanie sportu szybowcowego w naszym mieście, popularyzacja lotnictwa, zdobywanie praktycznej i teoretycznej wiedzy lotniczej, przekazywanej na kursach i szkoleniach dla mieleckiej młodzieży oraz dla uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie.

 

Ważną inicjatywą był także piknik lotniczy, zorganizowany z okazji 70 - lecia Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich. Głównym celem imprezy było przypomnienie tradycji lotniczych naszego miasta, w tym zorganizowanie pokazów lotniczych z prezentacją samolotów i szybowców, w szczególności tych produkowanych w naszym mieście z udziałem samolotów sił powietrznych RP.

- Nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego "NGO Wysokich Lotów" otrzymaliśmy za dorobek w 2016 roku – mówi Zbigniew Świerczyński, wiceprezes Aeroklubu Mieleckiego. - Aeroklub otrzymał 5 tys. zł. Za te pieniądze kupimy sprzęt do bieżącej działalności oraz materiały i urządzenia szkoleniowe – deklaruje.

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe